Czym jest Seminarium Wiary?

To forma 9-tygodniowych rekolekcji przeznaczonych dla osób dorosłych i młodzieży licealnej (po bierzmowaniu). Rekolekcje te rozpoczynają się 14 lutego 2017 o godzinie 18:45 w kościele parafialnym w Sułkowicach.

Każdy tydzień ma określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego (m. in. osobistej relacji z Bogiem, nawrócenia, grzechu, przebaczenia i uzdrowienia, problem rozeznawania duchowego, działania Ducha Świętego, itd.).

Raz w tygodniu spotykamy się na wspólnej modlitwie. Następnie głoszona jest konferencja, po której odbywa się spotkanie w małych grupach dzielenia. Spotkanie w grupach dopełnia indywidualna modlitwa z Pismem Świętym, którą podejmuje każdy uczestnik Seminarium w domu. Całość rekolekcji wieńczy modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego.

Seminarium Wiary jest organizowane drugi raz w naszej parafii. Owoce ostatnich lat pokazały, że Seminarium pomogło wielu osobom przemienić swoje życie, pogłębić modlitwę osobistą i wspólnotową, a przede wszystkim spotkać żywego Boga. Boga, który jest obecny i z mocą działa w Kościele. To doświadczenie doprowadziło uczestników Seminarium do pełniejszego zaangażowania w życie parafii i formacji w swoich wspólnotach.

Zapraszamy więc wszystkie osoby, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, rozpoznać w sobie dary Ducha Świętego i odkryć piękno modlitwy z Pismem Świętym. Seminarium prowadzi Wspólnota Effatha, konferencje wygłosi ks. Leszek Harasz – duszpasterz Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej.