Tego się chyba nikt nie spodziewał. W ubiegłą sobotę 18 lutego 2017 na strażnicy OSP w Sułkowicach, czas cofnął się o ponad 80 lat, do lat 20-tych ubiegłego wieku. To wszystko za sprawą uczestników Balu Charytatywnego A.D. 2017, który w tym roku odbywał się /jeżeli ktoś miał ochotę na przebranie/ w klimacie tamtych lat. Także orkiestra starała się wpisywać w klimatach grając muzykę lat 20-tych.

Po tradycyjnym przywitaniu wszystkich gości i otwarciu, wysłuchaliśmy koncert przygotowany przez Szkołę Muzyczną im. Oskara Kolberga filia w Sułkowicach. Na balu zaprezentowali się młodzi artyści oraz ci, którzy już mają za sobą kilka lat nauki w tej szkole. Był tort, z okazji 5 rocznicy reaktywacji dawnego Balu Rzemiosła, o czym mówiła Pani Prezes Krystyna Stolarska. Dziękowała tym, którzy od początku uczestniczą w balu min. Panu Janowi Hodurkowi, jak i tym, którzy kiedyś tą inicjatywę podejmowali i jej kibicowali min. Panu Józefowi Mardausowi.

Tradycyjnie wśród uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano konkurs na najlepsze przebranie. Jury w składzie Ks. Maciej przewodniczący, przedstawiciel kelnerów i przedstawiciel z orkiestry wybrało 2 pary, które w ich ocenie najlepiej oddawały klimat lat 20-tych XX wieku. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali proszek do prania i klocki. W anonimowej aukcji można było wygrać lot nad Tatrami dla 2 osób (prezent od anonimowego darczyńcy), makietę samochodu papa mobile z pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku (dar od rodziców Prezydenta RP) i zdjęcie z Podpisem Prezydenta RP Andrzej Dudy.

Na tegorocznym balu nie zabrakło niespodzianek. 11 stycznia 2017 roku metropolita krakowski Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz /na wniosek organizatorów Balu charytatywnego/ przyznał Pani Danucie Kostowal Suwaj, Pani Danucie Wiśnicz i Panu Kamilowi Pitala brązowe medale im. Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej. To podniosła chwila na tegorocznym balu, medale wręczyli nasi księża wikarzy: Ks. Leszek i Ks. Maciej. Ten kto orientuje się w działaniach Stowarzyszenia KOLONIA, Grupy Środowiskowej czy wolontariatu ten wie, że zasług tych osób nie trzeba opisywać.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania balu. Naszym sponsorom, ludziom dobrej woli, którzy na każdym etapie wspomagali nas w organizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy zwłaszcza uczestnikom, którzy przez swój udział, loterię fantową, walc czekoladowy i wiele innych działań ofiarowali materialną pomoc innym. Dochód z balu jest przeznaczony na cele Grupy Środowiskowej działającej przy Stowarzyszeniu Wspomagania Osób Niepełnosprawnych KOLONIA.

• S4U_6461
  • S4U_6499