Trwa Rok Świętego Brata Alberta, dlatego w dniu 27.05.2017r. dzieci z koła biblijnego, działającego przy szkole podstawowej, udały się na wycieczkę Jego szlakiem. Chcąc bardziej poznać tę niezwykłą postać polskiego Kościoła, zwiedziły trzy ważne miejsca, upamiętniające Jego życie oraz działalność.

Pierwsze z nich , to Przytułek im. Brata Alberta prowadzony przez Braci Albertynów przy ul. Krakowskiej 43. Tu, dzieci miały możliwość ofiarowania darów, które przywiozły ze sobą, aby podzielić się z bardziej potrzebującymi. Drugie miejsce które zwiedziły, to Sanktuarium pod Jego wezwaniem przy ul. Woronicza 10. Z kolei, w tym miejscu miały okazję zobaczyć i pomodlić się przed niezwykłym ołtarzem, w którym widnieje oryginał obrazu Ecce Homo namalowany przez Adama Chmielowskiego (późniejszego Brata Alberta )oraz przed Jego relikwiami, umiejscowionymi w bocznym ołtarzu. Wysłuchały historii życia i działalności Świętego oraz zwiedziły muzeum, które znajduje się w podziemiach kościoła. Sanktuarium opiekują się siostry Albertynki, które prowadzą też swoją działalność zgodną z założeniami zakonu. Trzecie ważne miejsce, to Igołomia, położona niedaleko Krakowa, gdzie urodził się i spędził swoje dzieciństwo mały Adam. W kaplicy, którą opiekują się siostry Albertynki, uczestnicy wycieczki zobaczyli obraz, który widniał na ścianie Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie podczas kanonizacji Świętego Brata Alberta.

• ZDJCIA-Z-MAMY-TELEFONU-740
  • ZDJCIA-Z-MAMY-TELEFONU-741