Rozstrzygnięty został etap diecezjalny Konkursu Plastycznego "Mówię swoim rówieśnikom o Jezusie przez dobry przykład, słowo i uśmiech" dla starszych dzieci przedszkolnych oraz klas 0 i uczniów młodszych klas szkół podstawowych od I do IV. Wśród laureatów jest nasz parafianin Igor Sroka. Przypomnijmy - w lutym rozstrzygnęliśmy etap dekanalny i przesłaliśmy prace do Kurii Metropolitalnej w Krakowie. wcześniej odbył się jeszcze etap szkolno-parafialny. Wyniki pierwszego etapu.

Do etapu diecezjalnego wpłynęło 162 prace plastyczne z następujących 27 dekanatów, wśród nich sześć prac z naszego dekanatu. Komisja w składzie: p. Maria Strzelec, p. Agnieszka Góral i ks. Piotr Zioło wyłoniła po pięciu laureatów z każdej grupy wiekowej. 8 czerwca laureaci zostali zaproszeni do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie na uroczyste rozdanie nagród w obecności ks. bpa Damiana Muskusa oraz Pani Kurator Barbary Nowak.

Konkursy religijne w naszej są bardzo popularne na każdym etapie i we wszystkich typach szkół od przedszkoli poczynając a na technikum kończąc. Bardzo ważnym konkursem jest Konkurs Biblijny dla szkół podstawowych oraz dla gimnazjów. Oba organizowane przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Miło nam poinformować, że tegoroczną finalistką konkursu biblijnego jest uczennica sułkowickiego gimnazjum Klaudia Sroka.

kon pla 1