W naszej parafii często wspieramy misjonarzy. Przede wszystkim przez modlitwę, ale także przez pomoc finansową. Organizowane z pomocą dzieci ze szkoły podstawowej kiermasze ozdób świątecznych, jałmużna wielkopostna, zbiórka z okazji niedzieli misyjnej to tylko niektóre przykłady. Często pogrzebowe intencje mszalne są im przekazywane do odprawienia w dalekich krajach. Rzadko natomiast mamy możliwość spotkania się z nimi twarzą w twarz.

Taką okazję będziemy mieli w niektóre niedziele wakacyjne. 16 lipca odwiedzi nas ks. Leon Juchniewicz - misjonarz w Ekwadorze. Ojciec Leon prowadzi Katolicką Szkołę św. Maksymiliana Kolbe w Santo Domingo de los Tsáchilas. Pomagamy mu już kilka lat, szczególnie ważna była pomoc po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi. 20 sierpnia spodziewamy się wizyty ks. Marcina Olecha, który obecnie posługuje w Boliwii. To jeden z najmłodszych misjonarzy jaki wyjechał z naszej archidiecezji. Studia zaczynał w Krakowie na roku z ks. Maciejem.