Dziś (25 lipca) mija dokładnie rok od przyjazdu młodzieży z Włoch. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to już historia, ale doświadczenie radości i wiary młodego Kościoła pozostaną z nami na zawsze. Zostaje z nami także przesłanie papieża, jakie kierował wtedy nie tylko do młodych, więc pracy jest niemało. Trzeba dziękować Bogu za ten czas nieustannie. Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski zaprasza do wspólnego świętowania i dziękczynienia za czas ŚDM2016.

Rocznica ŚDM będzie odbywać się w dniach 29-30 lipca. W sobotę 29 lipca od godziny 13:00 w kościele oo. Pijarów w Krakowie (ul. Meissnera 20, 31-457 Kraków) odbędzie się katecheza, którą wygłosi Ks. Abp Marek Jędraszewski. W trakcie spotkania będzie można wysłuchać także świadectw: Michała „PAX” Bukowskiego, rapera młodego pokolenia; Teresy Kmieć - siostry Helenki Kmieć, zabitej w styczniu br. w Boliwii.

Następnie od godziny 16:00 w Tauron Arena Kraków rozpoczną się pre-wydarzenia, w czasie których uczestnicy koncertu wezmą udział m.in. w nagraniu do superprodukcji "Biblia Audio". O godzinie 18:00 w TAURON Arena Kraków rozpocznie się koncert „Młodość – projekt życia”. KONIECZNA JEST REJESTRACJA - miejsc jest coraz mniej.


W niedzielę 30 lipca w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godzinie 12:30, abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej za owoce Światowych Dni Młodzieży.


ŚDM w Krakowie zmieniły i nadal zmieniają życie wielu osób. W naszej gazetce parafialnej rok temu (Od Serca 4/2016) parafianie dzielili się swoimi przeżyciami "na gorąco". Po roku, wspominając te wydarzenia i słowa papieża z pewnością rodzą się nowe przemyślenia. Zachęcamy, aby się nimi podzielić. Piszcie na adres redakcyjny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.