mszelive

sakramenty

parafialnyyt

kancelaria

Święty Jan Paweł II w dniu inauguracji swego pontyfikaty 22 października 1978 roku wołał na placu św. Piotra: „Non abbiate paura! Aprite, anzi, spalancate le porte a Cristo!” – Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. Te słowa są nadal aktualne po niemal 40 latach od ich wypowiedzenia. Kiedyś słysząc Jana Pawła II mówiącego o otwieraniu granic myśleliśmy o wydostaniu się zza żelaznej Kurtyny, zjednoczeniu Europy. Natomiast dziś to rzeczywiście Chrystus puka do naszych drzwi. Chrystus, który jest obecny w drugim człowieku - „kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje” (Mt 18,5). Czy Mu otworzysz?

W lipcu 2016 w Krakowie odbędą się XXXI Światowe Dni Młodzieży. Młodzi pielgrzymi z całego świata przyjadą do naszej ojczyzny, by dzielić się, radować i pogłębiać swoją wiarę. Spotkanie młodych z papieżem będzie się odbywać pod hasłem pochodzącym z Ewangelii św. Mateusza: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Jeden z uczynków miłosierdzia co do ciała mówi – podróżnych w dom przyjąć. Naszym zadaniem jest przede wszystkim otwarcie naszych serc na dzielenie się wiarą. Później w miarę możliwości otwarcie drzwi naszych domów i naszych lodówek :). Wiem, że niektórzy obawiają się czy mają wystarczające warunki, żeby przyjąć młodzież – pamiętajcie, że oni nie oczekują warunków hotelowych – to są pielgrzymi. Potrzebna jest czysta, sucha podłoga i możliwość skorzystania z łazienki. Więcej o mieszkaniu podczas ŚDM pisałem cztery miesiące temu w artykule „Polska gościnność”. O pewnych obawach, między innymi barierze językowej wspominałem w artykule „Campus Misericordiæ”. Jak ktoś jeszcze nie czytał – serdecznie zapraszam do lektury.

Więcej o Światowych Dniach Młodzieży można poczytać na stronie Komitetu Organizacyjnego, a także w innych artykułach na naszej stronie parafialnej w dziale ŚDM2016.

Jeszcze raz zachęcam Was, abyście się nie lękali przyjąć młodych pod Wasz dach. Aby to uczynić należy wypełnioną deklarację przynieść do zakrystii kościoła (najlepiej jak najszybciej). Deklaracje rozdawane były podczas kolędy, zostały wydrukowane w ostatnim numerze „Od Serca”, a także można je pobrać z naszej strony, wydrukować i przynieść do kościoła.