mszelive

sakramenty

parafialnyyt

kancelaria

W Sułkowicach i okolicy pojawiła się grupa ludzi, którzy chodząc od domu do domu sprzedają kalendarze z okazji zbliżających cię Światowych Dni Młodzieży. Za kalendarze warte 3 zł żądają nawet 30,- zł. Rzekomo zebrane fundusze mają pomóc w organizacji ŚDM.

Apelujemy do Parafian, aby nie dali się nabrać na takie obłudne praktyki. Nikt z Komitetu Organizacyjnego z Krakowa nie prowadzi takich akcji. Członkowie naszego komitetu parafialnego gdy kontaktują się z Wami nigdy nie mogą prosić, a już tym bardziej żądać jakichkolwiek datków.

Dofinansowanie Światowych Dni Młodzieży odbywa się przez ogólnopolskie składki niedzielne, które z poszczególnych kościołów przekazywane są do Krakowa (ostatnia była 15 maja). Można także dokonać zakupów w oficjalnym sklepie ŚDM na stronie internetowej. Wtedy mamy pewność, że pieniądze trafią na właściwy cel.

Jest możliwość prowadzenia filii sklepu przez komitety parafialne. Jeśli było by zainteresowanie ze strony parafian możemy taki sklepik otworzyć także w Sułkowicach. Zapraszamy na dyżury komitetu w każdą niedzielę od 9:30 do 11:30 w salce na plebanii. Podzielcie się z nami Waszymi uwagami.