2023

Obchody 80. rocznicy pacyfikacji Sułkowic i Harbutowic, zorganizowane 14 lipca, rozpoczęła Msza święta celebrowana w naszej świątyni pod przewodnictwem księdza biskupa Roberta Chrząszcza. Po Eucharystii dalsza część uroczystości miała miejsce przy pomniku ofiar pacyfikacji. Wziął w niej udział prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, pan Andrzej Duda. Była to pierwsza oficjalna wizyta głowy państwa w naszej parafii.

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 16 czerwca, przeżywaliśmy odpust parafialny. W czasie sumy odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył ksiądz Paweł Kubanii – proboszcz Parafii św. Brata Alberta w Krakowie. Po Mszy Świętej była procesja wokół kościoła.

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Św. o godz. 10.00 odbyła się uroczysta procesja Eucharystyczna ulicami Sułkowic. Zatrzymaliśmy się po drodze przy 4 ołtarzach, gdzie była odczytana Ewangelia i udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W niedzielę 28 maja ksiądz Radosław Korkosz w naszej parafii odprawił Mszę Świętą Prymicyjną o godz. 11.30. Następnie udzielił prymicyjnego błogosławieństwa. W naszej parafii ksiądz Radosław odbywał roczną praktykę duszpasterską.

W sobotę 1. kwietnia metropolita krakowski, ks. abp. Marek Jędraszewski na Mszy Św. o godzinie 17:00 udzielił sakramentu bierzmowania uczniom klas siódmych i ósmych z naszej parafii.

W niedzielę 2. kwietnia przeżywaliśmy Niedzielę Męki Pańskiej, którą potocznie nazywa się Niedzielą Palmową. Obchodziliśmy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.