2018

17 marca ministranci wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i księdzem Maćkiem, wykorzystując „ostatnie podrygi” zimy udali się do Białki Tatrzańskiej na narty i termy.

Już dawno za nami połowa Wielkiego Postu. Powoli przygotowujemy się do przeżywania najważniejszych dni w ciągu całego roku, czyli Triduum Paschalnego.

Od niedzieli będzie dostępny nowy numer gazetki parafialnej, a w nim plan rekolekcji Wielkopostnych, obszarna relacja z pielgrzymki do Ziemi Świętej, a także dodatek dla dzieci z okazji zbliżających się Świąt.

Ten tydzień został przez wielu okrzyknięty najlepszym w ciągu całego życia. Wielu nazwało te dni najlepszymi rekolekcjami, jakie przeżyli. A nawet jeśli ktoś pojechał z czystej ciekawości, to musiał przyznać, że jego wiara wzrosła.

Nasi ministranci i lektorzy tradycyjnie już okazali się w tym roku najlepsi w naszym dekanacie. Jednak kolejny etap okazał się zbyt trudny dla nich. W trakcie ferii zimowych rozegrano turniej w Suchej Beskidzkiej. Wśród zwycięzców niestety nie było nikogo z naszej Służby Liturgicznej. Honor Sułkowic uratował Mateusz Kuchta, ponieważ został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. 

Ministrantom i lektorom życzymy, aby z równie wielkim zapałem służyli Panu przy ołtarzu. 

Klubowi Gościbia dziękujemy za okazaną pomoc i za użyczenie strojów piłkarskich.

Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" (Dz 2,4). Z tej racji został zorganizowany konkurs platystyczny, a oto laureaci z poszczególnych szkół.

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza laureatami zostali:

Młodsza grupa wiekowa:
Antoni Jankowicz, kl. Ia
Dominik Betlej, kl. Ia
Amelia Pająk, kl. Ib
Oliwia Bercal, kl. IIb
Magdalena Zawada, kl. I b

Starsza grupa wiekowa:
Jan Sroka, kl. IIIb
Kinga Pakosz, kl. IVc
Anna Lipińska, kl. IIIb
Aleksandra Światłoń, kl. IVa
Julia Krzyżek, kl. IVb

Komisja konkursowa: P. Ewa Garbień, P. Emilia Garbień, P. Renata Boczkaja, Ks. Maciej Medes. Zgłoszono 39 prace plastyczne.

Ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego laureatami zostali:

Młodsza grupa wiekowa:

Mikołaj Światłoń kl. Ib

Dawid Moroń kl. Ia

Wiktor Nędza kl. Ib

Julia Surówka kl. Ib

Ewelina Bochenek kl. Ib

Starsza grupa wiekowa:

Kamil Ptak kl. IVb

Julia Bercal kl. IVb

Gabriela Biela kl. IVa

Julia Biela IVa

Komisja konkursowa: Ks. Wojciech Borowiec, P. Zbigniew Łapa, P. Joanna Płoskonka. Zgłoszono 12 prac plastycznych.

W Konkursie uczestniczył również dzieci z Przedszkola nr 1 w Sułkowicach.
Dziękujemy nauczycielom za okazaną pomoc, a dzieciom gratulujemy udziału w konkursie!

Poniżej prezentujemy prace wszystkich dzieci.

W ostatnią sobotę stycznia Grupa Apostolska wybrała się na kolejny wyjazd. Na początku odwiedziliśmy klasztor cystersów w Mogile. Tam poznaliśmy historię cudownego krzyża znajdującego się w tym miejscu oraz codzienne życie mnichów. Po umocnieniu naszego ducha udaliśmy się na kręgle oraz do muzeum obwarzanka krakowskiego. Każdy z uczestników mógł wcielić się w role piekarza i zrobić swojego obwarzanka, a następnie go skonsumować.

We wtorek 16 stycznia odbył się VIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sułkowicach. Schola dziecięca Boże nutki zajęła drugie miejsce w kategorii przedszkole. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W niedzielę 14 stycznia odbył się opłatek dla mieszkańców Sułkowic w remizie OSP. W tym dniu nie zabrakło łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd jak również występów uczniów z przedszkola oraz ze szkoły podstawowej. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Już po raz drugi w Oktawie Bożego Narodzenia Boże nutki wyruszyły po naszej parafii na kolędowanie. Bardzo dziękujemy za Wasze ciepłe ich przyjęcie. Przypominamy raz jeszcze wszystkim rodzicom i dzieciom, że próby śpiewu są w każdą sobotę o godzinie 10:00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.