2018

W sobotę 40 osób młodych z naszej parafii uczestniczyło w rekolekcjach „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” na Stadionie Narodowym. Do Warszywy przybyła około 40 tys. ludzi z całej Polski. Młodzi uczestniczyli we Mszy św. i modlitwie uwielbienia, wysłuchali świadectw, konferencji i koncertów.

W poniedziałek rozpoczęliśmy miesiąc październik, w którym szczególną modlitwą jest Różaniec. Z tej okazji udaliśmy się w procesji wokół kościoła wraz z różańcami w ręku modląc się w intencjach całego Kościoła oraz świat. Zapraszamy wszystkich Parafian codziennie do modlitwy różańcowej na godzinę 17:30 do kościoła. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci, które będą otrzymywać codziennie obrazki, które będą rozdawane przy wejściu do kościoła od 17:10 do rozpoczęcia modlitwy. W roku 160. rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes przypominamy dzieciom jej historię i to, co przez Bernadetę Soubirous przekazała Najświętsza Maryja Panna.

W dniu dzisiejszym kleryk Michał Woźniak zakończył praktykę w parafii w Sułkowicach. Przez 3 tygodnie uczył w SP nr 2, poprowadził spotkanie Grupy Apostolskiej, uczestniczył w wycieczce Bożych Nutek, jak również zaznajomił się z pracą w kancelarii oraz w codziennym życiu parafii.

W IV Archidiecezjalnym Konkursie Gazetek Parafialnych im. ks. Tadeusza Juchasa, który odbył się w Ludźmierzu nasze czasopismo zdobyło pierwsze miejsce. Redakcja gazetki była reprezentowana przez Mieczysławę Sroka, Alicje Sak oraz kleryka Michała Woźniaka.

W niedzielę 16 września przeżywaliśmy odpust parafialny w kaplicy na Oblasku. Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz, w koncelebrze był ks. Stanisław oraz ks. Wojciech, który wygłosił kazanie.

W sobotę 15 września Boże Nutki wybrały się na wycieczkę. Na początku zwiedziliśmy Regulice, gdzie zakosztowaliśmy smaku bycia maszynistą i maszynistką, gdzie każdy z nas mógł poprowadzić drezynę.Następnie udaliśmy się do Alwernii, tam zwiedziliśmy klasztor oraz kościół po których oprowadził nas o. Natan, gdzie poznaliśmy historię tego pięknego miejsca. Centralnym punktem naszego wyjazdu była Msza święta odprawiana przez ks. Wojciecha.

W sobotę nasza parafialna scholka wznowiła spotkania po wakacyjnej przerwie. W niedziele zaśpiewała na Mszy świętej o godzinie 11:30 i przy okazji zaprezentowała nowe stroje, które teraz będą jej towarzyszyć w czasie śpiewu. 

W niedzielę na Mszy św. o 11:30 poświeciliśmymy plecaki oraz przybory szkolne dla uczniów.

W poniedziałek 3 września na Mszy świętej o godzinie 8:00 modliliśmy się w intencji nauczycieli, pracowników, uczniów szkół i przedszkoli.

W sobotę 1 września Grupy Formacyjne działające przy naszej Parafii udały się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej nazwaną Rekodziękczynienie.

Ksiądz Maciej Medes po czterech latach posługi w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach został skierowany do parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Dziękujemy za Jego duszpasterzowanie.

W niedzielę 19 sierpnia na Mszy świętej o godzinie 10:00 dziękowaliśmy Boga za plony zebrane w tym roku.

We wtorek 24 lipca 2018 o godz. 18:00 odbyła się Msza św. w intencji ofiar pacyfikacji w 75 rocznicę Pacyfikacji Sułkowic.

Dziewiąta Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła do cele. Grupa ponad 40 osobowa wraz z księdzem Maciejem pokłoniła się Czarnej Madonnie.

Grupa ponad 30 parafian wraz z księdzem Wojciechem uczestniczyła w 219 pieszej pielgrzymce kalwaryjsko-lanckorońskiej na Jasną Górę.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywaliśmy jubileusz małżeństw. Na początku zgromadziliśmy sie na Mszy Świętą o godz. 15.00. Po Mszy świętej spotkaliśmy się przy wspólnym stole w ogrodzie parafialnym.

Wszystko co miłe, szybko się kończy. Tak podsumujemy rok Grupy Apostolskiej, która wraz z końcem roku szkolnego, zakończyła spotkania do września. Był to wspaniały rok. Była modlitwa, były wycieczki, dyskoteki oraz tradycyjne piątkowe spotkania.

22 dnia czerwca 2018r. w naszej parafii odbyło się nabożeństwo do św. Rity. Tym razem mieliśmy okazję, aby pierwszy raz zobaczyć płaskorzeźbę patronki spraw trudnych i beznadziejnych.