2018

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia ponad 40 osób młodych pod opieką ks. Wojciecha wzięło udział w dniach skupienia w Zawadce. Temat wyjazdu: "O małżeństwie słów kilka".

W niedziele 9 grudnia o godzinie 11:30 została odprawiona Msza św. w intencji Przedszkolaków i ich Rodziców oraz Pracowników przedszkola im. św. Mikołaja w Sułkowicach.

  • W sobotę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odbył sie Akatyst ku czci Maryi. Dziękujemy chórowi Appasionata za przewodniczenie w modlitwie.

  • W niedziele 25 listopada Chór Apassionata pod dyrekcją p. Macieja Gawrona dał koncert w kościele pt: „Ze św. Cecylią w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Na klarnecie zagrała Justyna Bańdura, a na organach Dominik Bańdura.

W sobotę 24 listopada odbył się turniej piłki nożnej Służby Liturgicznej dekanatu Sułkowice. Nasi ministranci i lektorzy wygrali we wszystkich trzech kategoriach wiekowych. Gratulujemy sukcesu! W turnieju wzięło w sumie 73 ministrantów i lektorów z 7 parafii z dekanatu.

W niedzielę 18 listopada klerycki zespół Kairos miał koncert w strażnicy OSP w Sułkowicach. Alumni krakowskiego seminarium zaprezentowali swoje talenty muzyczne. Dziękujemy wszystkim obecnym na wydarzeniu za przybycie.

Diakon Dominik oraz kleryk Dawid spotkali się z młodzieżą naszej parafii w ramach niedzieli powołań.

Diecezjalna Komisja Konkursu Plastycznego "św. Jan Paweł II, czyli jak Karol został papieżem" nagrodziła i wyróżniła następujące prace uczniów z naszej parafii:

W niedziele 11 listopda o godzinie 10:00 została odprawiona Msza święta w intencji naszej Ojczyzny.

W czasie sobotniego spotkania 3 listopada został rostrzygnięty konkurs na najpiękniejszy różaniec wykonany przez dzieci ze scholi parafialnej.

Jak co roku 1 listopada o godzinie 20:00 odbył się procesja różańcowa po naszym parafialnym cmentarzu. Modlitwę różańcową poprowadziła młodzież z Grupy Apostolskiej.

W uroczystość Wszystkich świętych o godzinie 15:00 została odprawiona Msza święta przed kaplicą na cmentarzu.

28 października odbył się „Korowód świętych”. Dzieci w strojach świętych i błogosławionych uczestniczyły we Mszy Świętej o godz. 11.30. Po niej cały korowód przeszedł do SP nr 1, gdzie odbyły się gry, zabawy i konkurs na najlepszy strój i rekwizyt.

W piątek odbył się po raz kolejny „Różaniec Odblaskowy” pod hasłem: „Świeć przykładem” organizowany przez katechetów i nauczycieli z SP nr 1.

W sobotę 40 osób młodych z naszej parafii uczestniczyło w rekolekcjach „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” na Stadionie Narodowym. Do Warszawy przybyła około 40 tys. ludzi z całej Polski. Młodzi uczestniczyli we Mszy św. i modlitwie uwielbienia, wysłuchali świadectw, konferencji i koncertów.

W poniedziałek rozpoczęliśmy miesiąc październik, w którym szczególną modlitwą jest Różaniec. Z tej okazji udaliśmy się w procesji wokół kościoła wraz z różańcami w ręku modląc się w intencjach całego Kościoła oraz świat. Zapraszamy wszystkich Parafian codziennie do modlitwy różańcowej na godzinę 17:30 do kościoła. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci, które będą otrzymywać codziennie obrazki, które będą rozdawane przy wejściu do kościoła od 17:10 do rozpoczęcia modlitwy. W roku 160. rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes przypominamy dzieciom jej historię i to, co przez Bernadetę Soubirous przekazała Najświętsza Maryja Panna.

W dniu dzisiejszym kleryk Michał Woźniak zakończył praktykę w parafii w Sułkowicach. Przez 3 tygodnie uczył w SP nr 2, poprowadził spotkanie Grupy Apostolskiej, uczestniczył w wycieczce Bożych Nutek, jak również zaznajomił się z pracą w kancelarii oraz w codziennym życiu parafii.

W IV Archidiecezjalnym Konkursie Gazetek Parafialnych im. ks. Tadeusza Juchasa, który odbył się w Ludźmierzu nasze czasopismo zdobyło pierwsze miejsce. Redakcja gazetki była reprezentowana przez Mieczysławę Sroka, Alicje Sak oraz kleryka Michała Woźniaka.