2018

We wtorek 24 lipca 2018 o godz. 18:00 odbyła się Msza św. w intencji ofiar pacyfikacji w 75 rocznicę Pacyfikacji Sułkowic.

Dziewiąta Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła do cele. Grupa ponad 40 osobowa wraz z księdzem Maciejem pokłoniła się Czarnej Madonnie.

Grupa ponad 30 parafian wraz z księdzem Wojciechem uczestniczyła w 219 pieszej pielgrzymce kalwaryjsko-lanckorońskiej na Jasną Górę.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywaliśmy jubileusz małżeństw. Na początku zgromadziliśmy sie na Mszy Świętą o godz. 15.00. Po Mszy świętej spotkaliśmy się przy wspólnym stole w ogrodzie parafialnym.

Wszystko co miłe, szybko się kończy. Tak podsumujemy rok Grupy Apostolskiej, która wraz z końcem roku szkolnego, zakończyła spotkania do września. Był to wspaniały rok. Była modlitwa, były wycieczki, dyskoteki oraz tradycyjne piątkowe spotkania.

22 dnia czerwca 2018r. w naszej parafii odbyło się nabożeństwo do św. Rity. Tym razem mieliśmy okazję, aby pierwszy raz zobaczyć płaskorzeźbę patronki spraw trudnych i beznadziejnych.

Ksiądz Proboszcz wraz z grupą naszych parafian w poniedziałek wyruszył na pielgrzymkę na Bałkany.

Minęły już czasy, gdy miejscem wspólnej modlitwy był budynek świątyni. Dziś wierni gromadzą się na stadionach, Błoniach, na barce i … na lodowisku w Nowym Targu. Tu po raz kolejny spotkali się ci, którzy tę czerwcową sobotę 16 czerwca przeznaczyli na rekolekcje. Nie zabrakło na nich także sułkowickiej „Effathy”.

W dniu 14.06.2018 roku grupa Bożych Nutek wraz z rodzicami uczciła zakończenie roku formacyjnego. W tym celu zorganizowano spotkanie.

W piątek 8 czerwca obchodziliśmy odpust parafialny z okazji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszę wieczorną celebrował oraz wygłosił kazanie ks. Marian Błaszczyk, koncelebrował ks. Robert Jończyk. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę.

Kolejny rok szkolny dobiega końca. Jak zawsze w naszej parafii dużo w tym czasie się dzieje: rocznica Komunii, Pierwsza Komunia, bierzmowanie, Boże Ciało czy odpust. Mimo wszystko nie sposób było nie wykorzystać pięknej pogody i cudnej tatrzańskiej scenerii, aby nie podziękować Bogu za dar Eucharystii.

Błogosławiony Piotr Jerzy Frasatti jest doskonale znany naszym ministrantom i lektorom. Już po raz drugi spędzili oni czas z tym młodym Włochem – „świętym naszych czasów”, patronem włoskiej młodzieży, patronem ludzi gór i alpinistów.Służba Liturgiczna spędziła 4 męskie dni, przepełnione modlitwą, wspinaczką i poznawaniem bł. Frasatt’iego.

W sobotę 2 czerwca młodzież z Grupy Apostolskiej wraz z ks. Wojciechem udała się na spotkanie młodych do Lednicy.

Dnia 2 czerwca 2018. roku dwaj nasi lektorzy, Zbigniew Czaderski oraz Dawid Domas, przyjęli błogosławieństwo na ceremoniarza parafialnego.

W poniedziałek 28 maja biskup Damian Muskus udzielił sakramentu bierzmowania 64 osobom z naszej parafii. Życzymy bierzmowanym, by otwierali sie na dary Duch Świętego, które otrzymali w tym dniu.

Dziś w parafii obchodziliśmy odpust z okazji wspomnienia św. Zofii patronki naszej kaplicy. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę.