2018

Ksiądz Proboszcz wraz z grupą naszych parafian w poniedziałek wyruszył na pielgrzymkę na Bałkany.

Minęły już czasy, gdy miejscem wspólnej modlitwy był budynek świątyni. Dziś wierni gromadzą się na stadionach, Błoniach, na barce i … na lodowisku w Nowym Targu. Tu po raz kolejny spotkali się ci, którzy tę czerwcową sobotę 16 czerwca przeznaczyli na rekolekcje. Nie zabrakło na nich także sułkowickiej „Effathy”.

W dniu 14.06.2018 roku grupa Bożych Nutek wraz z rodzicami uczciła zakończenie roku formacyjnego. W tym celu zorganizowano spotkanie.

W piątek 8 czerwca obchodziliśmy odpust parafialny z okazji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszę wieczorną celebrował oraz wygłosił kazanie ks. Marian Błaszczyk, koncelebrował ks. Robert Jończyk. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę.

Kolejny rok szkolny dobiega końca. Jak zawsze w naszej parafii dużo w tym czasie się dzieje: rocznica Komunii, Pierwsza Komunia, bierzmowanie, Boże Ciało czy odpust. Mimo wszystko nie sposób było nie wykorzystać pięknej pogody i cudnej tatrzańskiej scenerii, aby nie podziękować Bogu za dar Eucharystii.

Błogosławiony Piotr Jerzy Frasatti jest doskonale znany naszym ministrantom i lektorom. Już po raz drugi spędzili oni czas z tym młodym Włochem – „świętym naszych czasów”, patronem włoskiej młodzieży, patronem ludzi gór i alpinistów.Służba Liturgiczna spędziła 4 męskie dni, przepełnione modlitwą, wspinaczką i poznawaniem bł. Frasatt’iego.

W sobotę 2 czerwca młodzież z Grupy Apostolskiej wraz z ks. Wojciechem udała się na spotkanie młodych do Lednicy.

Dnia 2 czerwca 2018. roku dwaj nasi lektorzy, Zbigniew Czaderski oraz Dawid Domas, przyjęli błogosławieństwo na ceremoniarza parafialnego.

W poniedziałek 28 maja biskup Damian Muskus udzielił sakramentu bierzmowania 64 osobom z naszej parafii. Życzymy bierzmowanym, by otwierali sie na dary Duch Świętego, które otrzymali w tym dniu.

Dziś w parafii obchodziliśmy odpust z okazji wspomnienia św. Zofii patronki naszej kaplicy. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę.

Dzieci klas IV przeżywały rocznicę pierwszej Komunii świętej.

 

 

Ostatnie dni kwietnia stały się okazją, aby podziękować Bogu za wolną Ojczyznę. Nasi parafianie wraz z ks. Maciejem udali się na 3-dniową pielgrzymkę do Sanktuariów dwóch patronów Polski: św. Stanisława ze Szczepanowa oraz św. Jana z Dukli.