2021

W czwartek 3 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjne po Mszy św. o 10:00 udaliśmy w procesji do czterech ołtarzy.

W niedzielę 23 maja w naszej parafii przeżywaliśmy rocznicę pierwszej Komunii św. Msza św. w intencji tych dzieci odprawił ks. Proboszcz. Eucharystia za uczniów ze SP nr 2 miała miejsce o 11:30, a ze SP nr 1 o 13:00.

We wtorek 4 maja w kościele wspomina się św. Floriana patrona Strażaków. W tym dniu ks. Michał odprawił Msze św. w intencji Strażaków oraz za ich rodziny, a także wygłosił okolicznościowe kazanie.

W poniedziałek 3 maja o godzinie 10:00 w Uroczystość Najświętszego Maryji Panny, Królowej Polski - głównej Patronki Polski została w naszym kościele odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz oraz koncelebrował ks. Jacek Budzoń - proboszcz parafii z Biertowic.

Dnia 30 kwietnia wieczorna Msza święta była sprawowana w intencji ofiar hitlerowskich zbrodni z 1944 roku. Po Eucharystii odbyła się procesja z odśpiewaniem litanii loretańskiej do NMP. Następnie przedstawiciele władz gminnych z burmistrzem Arturem Grabczykiem złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą umieszczoną na budynku Starej Szkoły w Rynku.

Siostry Nazaretanki prowadzące Dom Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego w Krakowie (tam również znajduje się Okno Życia) składają serdeczne podziękowania za wszelkie dary złożone podczas zbiórki. Dary zostały przekazane Siostrą w poniedziałek 12 kwietnia 2021 roku. Zebrano wiele paczek pampersów, chusteczek nawilżających, chusteczek higienicznych, kremów na odparzenia, szamponów, kremów, ręczników czy wózków.

Drodzy Parafianie!

Bóg zapłać za Wasze wielkie serce.

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest odprawiona Msza św. Liturgii Męki Pańskiej przewodniczył ks. Wojciech, a kazanie wygłosił ks. Michał.

W Wielką Sobotę Liturgii Wigilii Paschalnej przewodniczył ks. Proboszcz. Po jej zakończeniu odbyła się procesja rezurekcyjna.

W Wielki Czwartek miały miejsce dwie Msze Wieczerzy Pańskiej o 17:30 oraz 19:00. To dzień ustanowienia dwóch sakramentów Eucharystii oraz Kapłaństwa. W tym dniu kazanie wygłosił ks. Wojciech.

W niedzielę 28 marca przeżywaliśmy Niedzielę Palmową. We wszystkich Mszach św. tej niedzieli obchodziliśmy się pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu Mszę św. były odprawiana przed wejściem do kościoła przy ołtarzu polowym.

W piątek 26 marca na Mszy św. wieczornej ks. Proboszcz przyjął 6 chłopców do grona lektorów. Nowi lektorzy przygotowywali się do nowej posługi przez półroczny kurs. Nowo pobłogosławionym lektorom życzymy gorliwości w posłudze przy ołtarzu Pana.

W czwartek 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Mszach świętych o 6:45, 8:30 oraz 18:00 w sumie 90 parafian złożyło deklaracje Duchowej Adopcji.

Osoby złożyły przyrzeczenie:

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo,
wszyscy Aniołowie i Święci.

Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy
nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, 

że od dnia 25 marca 2021 roku

biorę w duchową adopcję jedno dziecko, 
którego imię jedynie Bogu jest wiadome, 
aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, 
modlić się o uratowanie jego życia 
oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen