2021

W niedzielę, 22 sierpnia, podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 Ksiądz Wojciech Borowiec dziękował Bogu i ludziom za 4 lata posługi kapłańskiej w Sułkowicach. W to dziękczynienie włączyli się Ksiądz Proboszcz i Ksiądz Michał oraz zgromadzeni wierni. 

Księże Wojciechu, dziękujemy Ci za Twoje świadectwo oddania Bogu i troski o człowieka. Niech Pan błogosławi Twoją pracę w nowej wspólnocie - w parafii Matki Bożej Anielskiej w Nowym Targu-Kowańcu.

Relacja z XII pielgrzymki rowerowej Parafii NSPJ w Sułkowicach na Jasną Górę

Nasi parafianie uczestniczyli w Kalwarii Zebrzydowskiej w dróżkach Pana Jezusa w niedzielę 8 sierpnia oraz w dróżkach Matki Bożej w sobotę 14 sierpnia.

W dniach od 3 do 10 lipca odbyła się 222 Piesza Pielgrzymka Kalwaryjsko-Lanckorońska na Jasną Górę. Uczestniczyło w niej ponad 30 pątników z naszej parafii.

W niedzielę 27 czerwca o godzinie 15:00 dziękowaliśmy Bogu za małżeństwa obchodzące w tym roku swoje jubileusze. Z tej okazji odbyła się Msza św. za jubilatów i ich rodziny. Podczas Eucharystii małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską. Potem było wspólne świętowania w ogrodzie parafialnym.

W sobotę 19 czerwca ks. bp. Robert Chrząszcz na Mszy św. o godzinie 17:00 udzielił sakramentu bierzmowania 84 młodym osobom z naszej parafii.

W niedziele 13 czerwca na Mszy św. o godzinie 11:30 ks. Proboszcz przyjął do grona Służby Liturgicznej nowych 16 ministrantów.

W piątek 11 czerwca przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy św. odpustowej przewodniczył i kazania wygłosił ks. Edward Ćmiel.

W czwartek 3 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjne po Mszy św. o 10:00 udaliśmy w procesji do czterech ołtarzy.

W niedzielę 23 maja w naszej parafii przeżywaliśmy rocznicę pierwszej Komunii św. Msza św. w intencji tych dzieci odprawił ks. Proboszcz. Eucharystia za uczniów ze SP nr 2 miała miejsce o 11:30, a ze SP nr 1 o 13:00.

We wtorek 4 maja w kościele wspomina się św. Floriana patrona Strażaków. W tym dniu ks. Michał odprawił Msze św. w intencji Strażaków oraz za ich rodziny, a także wygłosił okolicznościowe kazanie.

W poniedziałek 3 maja o godzinie 10:00 w Uroczystość Najświętszego Maryji Panny, Królowej Polski - głównej Patronki Polski została w naszym kościele odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz oraz koncelebrował ks. Jacek Budzoń - proboszcz parafii z Biertowic.

Dnia 30 kwietnia wieczorna Msza święta była sprawowana w intencji ofiar hitlerowskich zbrodni z 1944 roku. Po Eucharystii odbyła się procesja z odśpiewaniem litanii loretańskiej do NMP. Następnie przedstawiciele władz gminnych z burmistrzem Arturem Grabczykiem złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą umieszczoną na budynku Starej Szkoły w Rynku.

Siostry Nazaretanki prowadzące Dom Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego w Krakowie (tam również znajduje się Okno Życia) składają serdeczne podziękowania za wszelkie dary złożone podczas zbiórki. Dary zostały przekazane Siostrą w poniedziałek 12 kwietnia 2021 roku. Zebrano wiele paczek pampersów, chusteczek nawilżających, chusteczek higienicznych, kremów na odparzenia, szamponów, kremów, ręczników czy wózków.

Drodzy Parafianie!

Bóg zapłać za Wasze wielkie serce.

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest odprawiona Msza św. Liturgii Męki Pańskiej przewodniczył ks. Wojciech, a kazanie wygłosił ks. Michał.

W Wielką Sobotę Liturgii Wigilii Paschalnej przewodniczył ks. Proboszcz. Po jej zakończeniu odbyła się procesja rezurekcyjna.

W Wielki Czwartek miały miejsce dwie Msze Wieczerzy Pańskiej o 17:30 oraz 19:00. To dzień ustanowienia dwóch sakramentów Eucharystii oraz Kapłaństwa. W tym dniu kazanie wygłosił ks. Wojciech.

W niedzielę 28 marca przeżywaliśmy Niedzielę Palmową. We wszystkich Mszach św. tej niedzieli obchodziliśmy się pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu Mszę św. były odprawiana przed wejściem do kościoła przy ołtarzu polowym.