Pielgrzymki krajowe

100 – rocznica odzyskania Niepodległości Polski Plan Pielgrzymki
„Do dwóch patronów naszej Ojczyzny – Szczepanów i Dukla”28-30.04.2018 sobota- poniedziałek

Wieloletnią tradycją naszej parafii jest wspólne sierpniowe pielgrzymowanie po Dróżkach Kalwaryjskich. W roku 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie szczególnie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie

Jak co roku w święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia z Wawelu wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę. Grupa Myślenicka, do której dopisywali się pielgrzymi z Sułkowic wychodzi dzień wcześniej wcześniej.

Serdecznie zapraszamy na  XXXIV  Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę, w V Wspólnocie: Mszana Dolna, Myślenice, Gdów, Niepołomice w dniach 4 – 11 sierpnia 2014 r.

W sobotę 14 czerwca ministranci wraz z księdzem Leszkiem wybrali się na wycieczkę w góry.
Z Sułkowic wyjechaliśmy ok. godziny 8:00 do najwyżej położonej miejscowości w Polsce, jak ktoś nie wie to chodzi oczywiście o Ząb. Gdy tylko tam dotarliśmy od razu wyruszyliśmy w stronę Gubałówki ok. 3km. Dotarliśmy na miejsce w ciągu niecałej godziny więc żeby nie tracić czasu każdy z nas udał się na „małe co nie co”. Pogoda niestety nieco pokrzyżowała nam plany - nie mogliśmy skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej. Przed godzina 12 nieco się rozpogodziło i wyruszyliśmy w dalsza drogę w kierunku Butorowego Wierchu. Wyciągiem krzesełkowym zjechaliśmy na dół podziwiając piękną panoramę Tatr. Na dole czekał już na nas bus do którego wchodziliśmy jak najszybciej, bo wiedzieliśmy że jeszcze tylko jeden przystanek i czeka na nas niespodzianka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na pielgrzymkę do Krakowa w ramach trwającej Nowenny Miesięcy przed kanonizacją Jana Pawła II. Każdego 22. dnia miesiąca o godz. 17.00, w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie celebrowana jest Msza św. połączoną z Procesją Światła, w czasie której rozważane są Tajemnice Światła Różańca Świętego ustanowione przez naszego Papieża Rodaka. W marcu na pątniczy szlak wyruszą pielgrzymi z dekanatów: Pcim, Rabka, Skawina, Sucha Beskidzka, Sułkowice, Trzebinia.