2019

Najnowsze informacje dotyczące studni w Tanzanii. Oficjalne poświęcenie studni głębinowej i odsłonięcie tablicy pamiątkowej będzie w przyszłym tygodniu - uroczystość szkolna.

Trwa budowania pompowni. W przyszłym tygodniu we wtorek montaż pompy, control unit i podłączenia. I koniec projektu. Poniżej tekst pamiątkowej tabliczki na ścianie pompowni.

Przygotowaliśmy wszystkie materiały i sprzęt potrzebny do budowy pompowni, instalacji elektrycznej i wodnej. Myślę, że jeżeli nic po drodze nie wyskoczy, zakończymy projekt w ciągu tygodnia. Dziś kopiemy fundamenty pod pompownię, w poniedziałek rusza budowa.

Kolejny etap budowy studni. Budowa budynku pompowni i przyłączy - woda do wieży ciśnień i podłączenie prądu do pompy w studni i kontrolnego unitu, który będzie regulował pracę pompy by nie wysuszyła studni. Dziś pomiary odległości i budynku. Całość projektu powinna być zakończona do końca przyszłego tygodnia.

  • Ksiądz Wojciech Kościelniak informuje, że 18 lipca rozpoczęto wiercenie studni. Testy pokażą jaka jest wydajność i jakość studni. Zdjęcia z tych prac znajdują się poniżej.

W drodze na cmentarz choleryczny zwraca uwagę świeżo odnowiony krzyż. To zasługa państwa Marii i Stanisława Stręków, którzy od lat opiekują się obiektem, oraz księdza proboszcza Edwarda Antolaka, który na odnowienie krzyża ofiarował drzewo z lasu plebańskiego. To bardzo budujące, że kolejny obiekt małej architektury sakralnej odzyskał swoje dawne piękno. Dzisiaj 26.07.2019 roku nastąpiło poświęcenie krzyża. Poświęcenia dokonał ks. prob. Edward Antolak przy asyście ks. Mariana Błaszczyka /prob. parafii w Rudniku p.w. św. Maksymiliana M. Kolbe/ i ks. Jacka Budzonia /prob. parafii Biertowice p.w. Matki Bożej Różańcowej/.

[tekst na podstawie informacji TPS "Kowadło"]

25 lipca 2019 został poświęcony odnowiony pomnik na cmentarzu epidemicznym. Przybyli na tą uroczystość mieszkańcy w intencji zmarłych odmówili koronkę do Bożego Młosierdizia i odśpiewali pieśni. Uroczystość uświetniła muzyka w wykonaniu Jakuba Dzidka. Poświęcenia dokonał ks. prob. Edward Antolak przy asyście ks. Mariana Błaszczyka /prob. parafii w Rudniku p.w. św. Maksymiliana M. Kolbe/ i ks. Jacka Budzonia /prob. parafii Biertowice p.w. Matki Bożej Różańcowej/. Pomnik został odnowiony przez Towarzystwo Przyjaciół Sułkowic "Kowadło" przy współpracy z Urzędem Gminy.

W środę 24 lipca 2019 o godz. 18:00 odbyła się Msza św. w intencji ofiar pacyfikacji w 76 rocznicę. Mszy świętej przewodniczył ks. prob. Edward Antolak, koncelebrowali ks. Marian Błaszczyk /prob. parafii w Rudniku p.w. św. Maksymiliana M. Kolbe/ i ks. Jacek Budzoń /prob. parafii Biertowice p.w. Matki Bożej Różańcowej/.

Po Mszy odbył się przemarsz pod Pomnik Ofiar Pacyfikacji, pocztów sztandarowych i delegacji z kwiatami.

Od 6 do 13 lipca około 40 parafian uczestniczyło w 220 pieszej pielgrzymce kalwaryjsko-lanckorońskiej na Jasną Górę. Szeroka relacja z tego wydarzeń w po wakacyjnym numerze "Od Serca".

Ksiądz Wojciech Kościelniak informuje, że dziś firma przyjechała się upewnić co do miejsca wiercenia. W najbliższych dniach rozpoczęcie prac.

W piątek 28 czerwca ks. Jan Jakubek proboszcz parafii św. Wojciecha w Jeleśnej przewodniczył uroczystości odpustowej w naszej parafii.

W niedziele dziękowaliśmy Bogu za małżeństwa obchodzące w tym roku swoje jubileusze. Podczas Mszy św. o 15:00 jubilaci odnowili przysięgę małżeńską. Po Eucharystii odbyło się dalsze świętowania w ogrodzie parafialnym.

W niedziele 23 czerwca ks. Robert Jończyk przeżywał 25 lat swojego kapłaństwa. Obecnie jest proboszczem parafii św. Marcina w Biskupicach.

W czwartek 20 czerwca przypadła Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 10:00 procesja Eucharystyczna wyruszyła z kościoła do 4-ch ołtarzy.

W sobotni poranek (15.06.) Grupa Apostolska wyruszyła na wycieczkę. Naszym celem podróży była mała miejscowość- Regulice.
Tory kolejowe to nie tylko miejsce, gdzie jeżdżą „ciuchcie”. Właśnie w Regulicach starą drogę żelazną przekształcono w kolej drezynową. Każdy wagonik miał 2 miejsca, które napędzały pojazd. (Konstrukcja podobna do rowera.) Nasza siła nóg była zastępcą silnika. Trzeba było się trochę namęczyć, żeby przebyć całą drogę.

  • We wtorek 12 czerwca na Mszy św. wieczornej ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa na lektorów 23 ministrantom z całego dekanatu w tym 6 z naszej parafii. Chłopcy do swojej posługi przygotowywali się podczas rocznego kursu.

W kościółku św. Zofii w sobotę 8 czerwca dzieci z "Bożych Nutek" wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły we Mszy św na zakończenie roku formacyjnego. Po Eucharystii był czas na spotkanie przy stole oraz wspólne zabawy.

Studnia będzie zbudowana obok szkoły podstawowej pod wezwaniem Edmunda Bojanowskiego w Kiabakari. Na zdjęciu możemy zobaczyć orientacyjną lokalizację studni.