2019

Adwent to czas oczekiwania na narodzenie Jezusa. Tradycją wpisaną w ten okres są nabożeństwa roratnie, w których licznie uczestniczą dzieci. W naszej parafii odbywają się one codziennie od poniedziałku do soboty. Od kilku lat dzieci przychodzą na Mszę ze swoimi lampionami, najczęściej kupionymi w sklepie. Chcąc zachęcić dzieci do zrobienia swojego niepowtarzalnego lampionu, nasza parafia postanowiła zorganizować konkurs na wykonanie lampionu adwentowego w formie przestrzennej.

W niedziele 8 grudnia po Mszy św. wieczornej odbył się Akatyst – modlitwa starożytnymi hymnami ku czci Matki Bożej, prowadzona przez chór Apassionata pod dyrekcją p. organisty Macieja Gawrona.

Naszą scholę " Boże Nutki "odwiedził dziś bardzo miły gość, który chętnie rozdaje prezenty - Święty Mikołaj. Dla dzieci było to zaskoczenie, bo nic nie wiedziały. Mikołaj czekał na nie na salce. Każde dziecko miało okazję do porozmawiania z Mikołajem. On także zadawał pytania i dzieci chętnie odpowiadały. Każde z nich dostało pomarańcze oraz album do którego będzie zbierało zdjęcia ze scholi.

W sobotę 30.11.2019r. o godz. 16.00 na salce na plebani został zorganizowany konkurs dla Bożych Nutek "CECYLIADA" hasłem przewodnim był tytuł" Błogosław duszo moja Pana". Każde dziecko, które się zgłosiło zaśpiewało jedną piosenkę. Po zaśpiewaniu otrzymało dyplom oraz upominek. Spośród wielu zgłoszeń jury wytypowało 3 miejsca. 1 miejsce otrzymała Julia Oliwa 2- miejsce Aleksandra Ciężarek 3- miejsce Ania i Madzia Biela. Nagrodę specjalną otrzymała Aleksandra Grzybek oraz Ania Chomenko. Dziewczynki w nagrodę zostały zaproszone do studia Amadeusz w Sułkowicach i tam nagrają jedną ulubioną piosenkę.

Grupa Apostolska z Sułkowic została uroczyście przyjęta do Stowarzyszenia Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata podczas Mszy św. o godz. 8.30 ks. proboszcz Edward Antolak przyjął trzech kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza.

W sobotę 16 listopada odbyły się eliminacje dekanalne w XV Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce halowej. Chłopcy z naszej parafii pokonali wszystkie drużyny z innych parafii i awansowali we wszystkich trzech kategoriach do następnego etapu, który odbędzie w nowym roku.

W 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w sułkowickim kościele była sprawowana Msza święta o Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny.

W sobotę 9 listopada scholka „Boże Nutki” udała się na wycieczkę do Krakowa. Na początku byli w jednostce Straży Pożarnej na ulicy Westerplatte, gdzie zobaczyli, jak wygląda praca strażaków oraz jakim sprzętem posługują się w swojej pracy. Następnym punktem była wizyta w fabryce czekolady.

Do końca listopada zapraszamy codziennie na różaniec za zmarłych połączony z wypominkami jednorazowymi. Odmawiamy go w naszym kościele pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30.

Popołudniową modlitwą w dniu 1 listopada otoczyliśmy zmarłych z naszych rodzin i wszystkich, których doczesne szczątki spoczywają na sułkowickim cmentarzu.

W piątek 25 października po raz kolejny odbył się w naszej parafii „różaniec odblaskowy”.

W sobotę 19 października młodzi z Grupy Apostolskiej udali się do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Jana Zająca zostało udzielone błogosławieństwo do posługi animatorskiej oraz moderatorskiej. Z naszej parafii błogosławieństwo przyjęła Magdalena Śmiłek oraz Zuzanna Szumilewicz. Do posługi animatorskiej dziewczyny przygotowywały się po przez udział w rocznym kursie, a także odbyciu praktyki w czasie rekolekcji.

Wyjątkowy gość z Francji przewodniczył 16 października wieczornej Mszy świętej w naszym kościele.

Od procesji wokół kościoła rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa październikowe.

W niedziele 29 września scholka dziecięca Boże Nutki zaprosiła na swoje spotkanie wszystkie dzieci, które chcę do nich dołączyć i śpiewem chwalić Pana Boga. Podczas spotkania był czas, aby się poznać, zobaczyć prezentacje ze zdjęciami z różnych aktywności scholki, wspólnie pośpiewać, pobawić się, pokolorować kolorowankę św. Michała Archanioła, a nawet zjeść mały poczęstunek.

W niedzielę 29 września podczas Eucharystii o godz. 10.00 została poświęcona figura św. Michała Archanioła.

Modlitwa, zabawa i sen 250 metrów pod ziemią to pomysł Grupy Apostolskiej na początek pierwszego jesiennego weekendu - noc z 27 na 28 września.