2019

Wyjątkowy gość z Francji przewodniczył 16 października wieczornej Mszy świętej w naszym kościele.

Od procesji wokół kościoła rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa październikowe.

W niedziele 29 września scholka dziecięca Boże Nutki zaprosiła na swoje spotkanie wszystkie dzieci, które chcę do nich dołączyć i śpiewem chwalić Pana Boga. Podczas spotkania był czas, aby się poznać, zobaczyć prezentacje ze zdjęciami z różnych aktywności scholki, wspólnie pośpiewać, pobawić się, pokolorować kolorowankę św. Michała Archanioła, a nawet zjeść mały poczęstunek.

W niedzielę 29 września podczas Eucharystii o godz. 10.00 została poświęcona figura św. Michała Archanioła.

Modlitwa, zabawa i sen 250 metrów pod ziemią to pomysł Grupy Apostolskiej na początek pierwszego jesiennego weekendu - noc z 27 na 28 września.

Po wakacyjnej przerwie kolejny rok swojej aktywności rozpoczęły kręgi Domowego Kościoła działające przy naszej parafii.

Polska pod krzyżem. Plan w naszej parafii:

11:00 - słowo wprowadzające,

11:10 - modlitwa różańcowa, cz. bolesna (możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania),

11:50 - Msza św.,

12:40 - przejście z kościoła do kaplicy Na Oblasek,

13:00 - litanie do Krzyża św., możliwość oddania czci relikwią Krzyża Świętego, rozesłanie.

8 września podczas Mszy św. o g. 11:30 zostały poświęcone plecaki, książki i przybory szkolne pierwszoklasistów.

Dnia 4 sierpnia studnia została poświęcona oraz uroczyście otwarta. Ksiądz Wojciech Kościelniak dziękuje całej wspólnocie parafialnej w Sułkowicach za pomoc w tym pięknym dziele.

Wyniki badania laboratoryjnego wody ze studni. Wszystko w porządku, z wyjątkiem koloru wody. Ale to normalnie tutaj. Woda i tak jest przechowywana w zbiornikach, osad idzie na dół, a woda do konsumpcji jest filtrowana i gotowana. Poniżej dla orientacji rozliczenie kosztów 30,200 PLN  po wymianie dało 17, 500,000/= szylingów tanzańskich:

31 sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Sułkowicach przeżywała 135 lat istnienia. Mszę świętą za strażaków ochotników pełniących służbę i tych, którzy już odeszli do Pana odprawili: ks. Leszek Dyląg, były kapelan OSP w Sułkowicach oraz ks. Proboszcz.

31 sierpnia odbyła się pielgrzymka Bożych Nutek, Służby Liturgicznej oraz Grupy Apostolskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas Mszy św. młodzież dziękowała Panu Bogu za czas wakacyjnych rekolekcji i prosiła przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej o potrzebne łaski na nowy rozpoczynający się rok formacyjny.

Firma zamontowała pompę i control unit, także przetestowali i wzięli próbkę wody do laboratorium. Studnia działa, woda pompowana do wieży ciśnień przy szkole. Pozostała kosmetyka - malowanie wewnątrz, sprzątanie terenu. W środę 4 września będzie Mszę św z poświęceniem i otwarciem studni.

Najnowsze informacje dotyczące studni w Tanzanii. Oficjalne poświęcenie studni głębinowej i odsłonięcie tablicy pamiątkowej będzie w przyszłym tygodniu - uroczystość szkolna.

Trwa budowania pompowni. W przyszłym tygodniu we wtorek montaż pompy, control unit i podłączenia. I koniec projektu. Poniżej tekst pamiątkowej tabliczki na ścianie pompowni.

Przygotowaliśmy wszystkie materiały i sprzęt potrzebny do budowy pompowni, instalacji elektrycznej i wodnej. Myślę, że jeżeli nic po drodze nie wyskoczy, zakończymy projekt w ciągu tygodnia. Dziś kopiemy fundamenty pod pompownię, w poniedziałek rusza budowa.

Kolejny etap budowy studni. Budowa budynku pompowni i przyłączy - woda do wieży ciśnień i podłączenie prądu do pompy w studni i kontrolnego unitu, który będzie regulował pracę pompy by nie wysuszyła studni. Dziś pomiary odległości i budynku. Całość projektu powinna być zakończona do końca przyszłego tygodnia.

  • Ksiądz Wojciech Kościelniak informuje, że 18 lipca rozpoczęto wiercenie studni. Testy pokażą jaka jest wydajność i jakość studni. Zdjęcia z tych prac znajdują się poniżej.