2019

W sobotni poranek (15.06.) Grupa Apostolska wyruszyła na wycieczkę. Naszym celem podróży była mała miejscowość- Regulice.
Tory kolejowe to nie tylko miejsce, gdzie jeżdżą „ciuchcie”. Właśnie w Regulicach starą drogę żelazną przekształcono w kolej drezynową. Każdy wagonik miał 2 miejsca, które napędzały pojazd. (Konstrukcja podobna do rowera.) Nasza siła nóg była zastępcą silnika. Trzeba było się trochę namęczyć, żeby przebyć całą drogę.

  • We wtorek 12 czerwca na Mszy św. wieczornej ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa na lektorów 23 ministrantom z całego dekanatu w tym 6 z naszej parafii. Chłopcy do swojej posługi przygotowywali się podczas rocznego kursu.

W kościółku św. Zofii w sobotę 8 czerwca dzieci z "Bożych Nutek" wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły we Mszy św na zakończenie roku formacyjnego. Po Eucharystii był czas na spotkanie przy stole oraz wspólne zabawy.

Studnia będzie zbudowana obok szkoły podstawowej pod wezwaniem Edmunda Bojanowskiego w Kiabakari. Na zdjęciu możemy zobaczyć orientacyjną lokalizację studni.

W sobotę 1 czerwca grupa młodzieży z naszej parafii wraz z ks. Wojciechem uczestniczył w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych w Lednicy.

W dniach 10. i 11. maja część ministrantów (z różnych parafii naszego dziekanatu) przygotowujących się do zostania ministrantami Słowa Bożego wraz z ks. Wojciechem Borowcem oraz ceremoniarze parafialnym Dawidem Domasem pojechali na rekolekcje w ramach organizowanego kursu.

W niedziele 26 maja miał miejsce program artystyczny poświęcony Maryi jako najlepszej z matek. Grupy działające przy naszej parafii odczytały wiersze i modlitwy oraz zaśpiewały pieśni ku czci Maryi.

W dniach 16-18 maja w Częstochowie odbył się IX Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i Środowisk Ewangelizacyjnych . Jego kulminacją było sobotnie Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na jasnogórskich błoniach, w którym wzięła udział także sułkowicka "Effatha".

W trzecią niedziele maja uroczysta majówka została odśpiewana w kaplicy św. Krzyża.

W dniu 15 czerwca przypada wspomnienie św. Zofii. Z tej okazji w kaplicy św. Zofii przy ul. Wąskiej miała miejsce nowenna do Matki Bożej o 17:20, potem nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. Eucharystię celebrował ks. Marian Błaszczyk przeżywającym w tym roku 25 lat kapłaństwa. Koncelebrował ks. Proboszcz.

W niedziele 12 maja przy kapliczce na Ptasznicy parafianie odśpiewali pieśni ku czci Maryi oraz litanię Loretańską. Msza święta za mieszkańców Ptasznicy oraz Osiedla zostanie odprawiona 12 stycznia 2020 o godzinie 11:30.

W niedziele 12 maja dzieci z klas czwartych na Eucharystii o godzinie 11:30 przeżywały rocznicę pierwszej Komunii świętej. Rodzice tych dzieci zamówiły Msze świętej w intencji ich dzieci, która zostanie odprawiona w niedziele 19 stycznia 2020 roku o godzinie 11:30.

Pielgrzymka parafialna w dniach 6-13 maja w Gruzji.

W niedziele 5 maja o godzinie 16:00 parafianie odśpiewali litanię Loretańską przy kaplicy na ul. Na Węgry. Msza św. w intencji mieszkańców ul. Na Węgry zamówiona podczas majówki zostanie odprawiona w niedziele 5 stycznia 2020 roku o godzinie 11:30.

W piątek 3 maja o godzinie 10:00 została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny.

Dni skupienia czyli kilkudniowy wyjazd mający pogłębić naszą wiarę oraz nauczyć nas nowych rzeczy. Grupa apostolska w terminie od 26 do 28 kwietnia na owe dni skupienia wybrała się do Bukowiny Tatrzańskiej. Tematem wyjazdu było święto Bożego Miłosierdzia.

Ksiądz Proboszcz Edward Antolak w poniedziałek 29 kwietnia obchodził 40-lecie święceń kapłańskich. Z tej okazji w niedziele grupy parafialnej składały życzenia pasterzowi naszej parafii.

W sobotę 20 kwietnia przeżywaliśmy Wigilię Paschalną.