2019

Niedziela Palmowa na parafii w Sułkowicach.

W piątek 12 kwietnia po Mszy wieczornej miała miejsce Droga Krzyżowa ulicami Sułkowic.

Stan zebranych środków na dzień 12 kwietnia 2019 na studnie w Afryce wynosi 7 586 złotych 50 groszy. Dziękujemy za wszystkie ofiary. Kolejna zbiórka przed kościołem w niedziele 21 kwietnia. Jest to dla nas wszystkich okazja, aby wypełnić uczynek miłosierdzia co do ciała, spragnionych napoić. O zbiórce przypomina nam studnia, która znajduje się przy chrzcielnicy do której w ciągu tygodniu można wrzucać ofiary.

W sobotę 6 kwietnia Boże Nutki udały się na wycieczkę do Krakowa. Na początku zatrzymali się w ZOO, potem udali się do zakonu Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana, a następnie do parku Trampolin.

W sobotę 30 marca 2019 ks. kard. Stanisław Dziwisz udzielił sakramentu bierzmowania 155 osobom młodym z naszej parafii.

W sobotę 16 marca Grupa Apostolska udała się na wycieczkę do zakonu sióstr Albertynek do Krakowa. Na miejscu uczestniczyli we Mszy św. oraz poznali historie tego miejsce oraz ich założyciela św. Brata Alberta. Każdy z uczestników wziąwszy chleb do swoich rąk powiedzieł słowa za świętym Albertem: "Chcę być dobrym jak chleb". Następnie udali się nie co rozciągnąć do parku trampolin.

Podążając za myślą, iż sport to zdrowie, pewnego piątkowego popołudnia, udaliśmy się grupą ok. 60 osób do Królewskiego miasta Kraków, aby odwiedzić krainę zabaw i podskoków tzw. Go Jump (Park trampolin). Dla jednych zabawa, dla innych trening/sprawdzian sprawności, trwał ok. dwóch godzin.

W piątek wieczorem dzieci z Bożych Nutek wraz z rodzicami i ks. Wojciechem udały się na lodowisko do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby zbierać siły do próby, która jest już w sobotę o 10:00 w salce na plebanii.

Trzeba powiedzieć, że dla każdej parafii przyjęcie nowych członków do służby liturgicznej, powinno być równoznaczne z modlitwą za te osoby, jak i wielką radością.

Na wieczór w piątek 15 lutego Grupa Apostolska udała się na lodowisko do Myślenic. Wyjazd pozwolił się jeszcze lepiej poznać oraz zrelaksować po całym tygodniu nauki w szkole.

Na Mszy świętej o godzinie 11:30 w szczególny sposób modliliśmy się w intencji rodzin z naszej parafii. Członkowie Domowego Kościoła zaangażowali się do czytania, śpiewu psalmu, modlitwy wiernych oraz niesienia darów.

Na sobotniej próbie świętowaliśmy 5 lat istnienia Bożych Nutek. Nie zabrakło tortu, życzeń oraz śpiewu "Sto lat". Cieszymy się, że dzieci śpiewem pragną chwalić Pana Boga.

Nasz parafia na Światowych Dni Młodzieży w Panamie była reprezentowana przez 8 osób. Opiekunem wyjazdu był ks. Wojciech. Szeroka relacja z wyjazdu ukaże się już niedługo w naszej parafialnej gazecie Od Serca.

W czasie wizyty duszpasterskiej 27 grudnia 2018 na ul. Starowiejskiej została poświęcona kapliczka z figurą Matki Boskiej Kalwaryjskiej.

Podczas Adwentu w naszej parafii odbyła się zbiórka miśków pluszowych. Dzięki wielkiemu Waszemu zaangażowaniu zostało zebrane ponad 500 sztuk maskotek, które zostały przekazane do siedziby Caritas. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tą inicjatywę i wypełnienie uczynku miłosierdzia co do duszy strapionych pocieszać.