Pielgrzymki

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Grecji szlakiem świętego Pawła. Odbędzie się ona od 7 do 15 września br. Na wyjazd można zapisać się w zakrystii - zachęcamy do zapoznania się z programem.

Informujemy, że w dniach 19-23 lipca br. odbędzie się IX Rowerowa Pielgrzymka z Sułkowic na Jasną Górę.

Zapisy przyjmują: Andrzej Piwowarski i Wojciech Bargieł.

100 – rocznica odzyskania Niepodległości Polski Plan Pielgrzymki
„Do dwóch patronów naszej Ojczyzny – Szczepanów i Dukla”28-30.04.2018 sobota- poniedziałek

Do wyjazdu na pielgrzymkę do Ziemi świętej pozostało 40 dni. Zapraszamy na ostatnie spotkanie przed wyjazdem do Izraela, które odbędzie się w piątek 5 stycznia o 19.30 w salce na plebanii w Sułkowicach. Na spotkaniu będzie obecny także przedstawiciel biura podróży.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Bałkany. Termin: od 11 czerwca do 21 czerwca 2018r. Koszt: 2490 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę 500 zł. Plan wyjazdu w załączniku.

Pielgrzymów udających się z ks. Leszkiem do Ziemi Świętej zapraszamy na kolejne spotkanie przedpielgrzymkowe. Odbędzie się ono w poniedziałek 16 X po Mszy św. o 18.00 w salce na plebanii.

Wieloletnią tradycją naszej parafii jest wspólne sierpniowe pielgrzymowanie po Dróżkach Kalwaryjskich. W roku 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie szczególnie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie

Tegoroczna Pielgrzymka Rowerowa z Sułkowic na Jasną Górę i z powrotem odbędzie się w dniach 20-24 lipca br. Uczestnicy pielgrzymki będą się modlić w intencji wszystkich parafian. Pielgrzymi zabiorą też przed cudowny obraz Częstochowskiej Pani Wasze osobiste prośby i podziękowania. Kartki z intencjami można składać do specjalnie przygotowanej puszki za ławkami. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na organizację pielgrzymki.
Zapisy przyjmują: Andrzej Piwowarski i Wojciech Bargieł.
Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się 20.06.2016r. po wieczornej Mszy świętej (ok. 19.00) na plebani.

Na początku lutego wybieramy się na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Poniżej przedstawiamy poprawiony plan pielgrzymki. Niestety brak już wolnych miejsc. Kolejne spotkanie z ks. Leszkiem planowane jest na początek października. Proszę przynieść na nie paszport lub kserokopię strony ze zdjęciem.

Cały czas utrzymujemy kontakt z naszymi pielgrzymami, którzy przemierzają drogi Europy. Jesteśmy dosłownie zasypywani zdjęciami, na których widać wielką radość z możliwości modlitwy w znanych miejscach i podziwiania piękna świata stworzonego przez Boga.

Dziś (25 maja) o godzinie 4.27 rozpoczęła się Pielgrzymka Alpejska. Mimo porannej mżawki wszyscy szczęśliwi wsiadali do autobusu. Na kościelnym parkingu żegnały ich rodziny i przyjaciele. Pielgrzymi pod opieką ks. proboszcza Edwarda Antolaka i znanej już wielu parafianom pani Eweliny Kupidło wyruszyli w stronę granicy czeskiej, by dalej kontynuować swoją podróż do pierwszego na szlaku sanktuarium - Mariazell w Austrii.

GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA – TROKI – WILNO – KOWNO – SOKÓŁKA
TERMIN: 29.04 - 03.05.2017 r.

DZIEŃ 1: GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA (29.04.2017 r. – sobota)

O godzinie 4.30 spotykamy się na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę, po niej pakowanie bagażu i wyjazd. Przejazd w kierunku Warmii. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, jedynego miejsca w Polsce, w którym miały miejsce objawienia maryjne (prywatne) zatwierdzone przez kościół. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi. Następnie przejedziemy do Św. Lipki, Sanktuarium, którego początki sięgają XIV w. Święta Lipka to także obiekt zabytkowy zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.