Pielgrzymki

  • XV PIelgrzymka Rowerowa z Sułkowic na Jasną Górę odbędzie się od 18 do 22 lipca 2024 roku. Zapisy przyjmują Andrzej Piwowarski (tel. 660 479 242) i Wojciech Bargieł (tel. 692 150 757). 
  • Ilość miejsc jest ograniczona
  • Regulamin Pielgrzymki dostępny jest na stronie parafii
  • Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 7 lipca, po Mszy świętej wieczornej w salce na plebanii
  • Obecność obowiązkowa. Wpłata zaliczki w wysokości 100 zł. 

"Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem."Lb 6, 24-27

Drodzy Parafianie,

Z całego serca dziękujemy za gorące przyjęcie nas w Waszej Wspólnocie Parafialnej, za wspólną modlitwę, każdy uśmiech i gest życzliwości, jakiego od Was doświadczyliśmy.

                                                                                                                                                        

  • W dniu dzisiejszym wszystkie Msze Św. odbędą się przy ołtarzu polowym przed wejściem do kościoła.
  • Dziś na całym świecie obchodzona jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małżeństw z dziećmi. W naszym kościele o godz 15:00 Godzina Miłosierdzia, również dzisiejsza składka przeznaczona jest na fundusz inwestycyjny naszej parafii.
  • Możliwość przyjęcia Komunii Świętej dziś o godz. 12.45 dla osób, które uczestniczyły we Mszy Św. za pomocą transmisji.
  • W piątek po Mszy Św. wieczornej Adoracja Uwielbieniowa prowadzona przez wspólnotę „Effata”, również w tym dniu po Mszy św. wieczornej pouczenie przed chrzcielne dla rodziców i chrzestnych na plebanii.
  • W sobotę po Mszy Św. wieczornej Adoracja w intencji osób uzależnionych.

Film godny polecenia: „Niespełniony plan” podejmujący tematykę aborcji. Jest to poruszająca historia o wartości życia i przeznaczeniu każdego z nas. Z łatwością można znaleźć ten film w Internecie.

Drodzy Parafianie!

Chcemy Was zaprosić do udziału w zbiórce na Dom Samotnej Matki na ul. Przybyszewskiego w Krakowie. Niech to będzie wyraz jałmużny. To co nie wydałem na słodycze, alkohol i inne rzeczy z których zrezygnowałem w Wielki Poście, aby przeznaczyć te środki na dzieło, które prowadzą Siostry Nazaretanki.

Szczegóły dotyczące zasad podejmowania i praktykowania Duchowej Adopcji

Duchową Adopcję rozpoczynamy od złożenia przyrzeczenia, które powinno być składane w sposób uroczysty w kościele. Warunkowo można składać przyrzeczenie adopcyjne również prywatnie, przed Krzyżem lub Obrazem Świętym.

W środę na Mszach Św. będzie zbierana składka przeznaczona dla rekolekcjonisty. Osoby uczestniczące w rekolekcjach za pomocą Internetu mogą złożyć przelew na konto parafii z dopiskiem "rekolekcje". Nr konta: 85 8589 0006 0170 0810 0433 0005.

NIEDZIELA – 14 III
  7:00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich
  8:30 Msza św. z kazaniem dla wszystkich
10:00 Msza św. z kazaniem dla młodzieży
11:30 Msza św. z kazaniem dla dzieci
15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
16:00 Msza św.

Z uwagi na czas w jakim się znajdujemy i brak możliwości organizacji Rekolekcji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka chcielibyśmy wszystkich członków i kandydatów KWC zachęcić do odświeżenia informacje dotyczące KWC jakie zostawił nam nasz założyciel Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Również chcemy, aby osoby, które nie miały do tej pory możliwości zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o Krucjacie, albo dopiero zaczęły się interesować i chcą zobaczyć o co tak naprawdę chodzi w tej Krucjacie miały taką możliwości.

Pytania z Mszy św. roratniej z wtorku:

Film, który obrazuje życie ludzi w Republice Środkowej Afryki:

 

jak również adres strony internetowej, gdzie znajdują się informacje jak można wspomóc to dzieło.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie 
[KLIKNIJ TUTAJ]