Pielgrzymki

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Bałkany. Termin: od 11 czerwca do 21 czerwca 2018r. Koszt: 2490 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę 500 zł. Plan wyjazdu w załączniku.

Pielgrzymów udających się z ks. Leszkiem do Ziemi Świętej zapraszamy na kolejne spotkanie przedpielgrzymkowe. Odbędzie się ono w poniedziałek 16 X po Mszy św. o 18.00 w salce na plebanii.

Wieloletnią tradycją naszej parafii jest wspólne sierpniowe pielgrzymowanie po Dróżkach Kalwaryjskich. W roku 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie szczególnie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie

Tegoroczna Pielgrzymka Rowerowa z Sułkowic na Jasną Górę i z powrotem odbędzie się w dniach 20-24 lipca br. Uczestnicy pielgrzymki będą się modlić w intencji wszystkich parafian. Pielgrzymi zabiorą też przed cudowny obraz Częstochowskiej Pani Wasze osobiste prośby i podziękowania. Kartki z intencjami można składać do specjalnie przygotowanej puszki za ławkami. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na organizację pielgrzymki.
Zapisy przyjmują: Andrzej Piwowarski i Wojciech Bargieł.
Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się 20.06.2016r. po wieczornej Mszy świętej (ok. 19.00) na plebani.

Na początku lutego wybieramy się na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Poniżej przedstawiamy poprawiony plan pielgrzymki. Niestety brak już wolnych miejsc. Kolejne spotkanie z ks. Leszkiem planowane jest na początek października. Proszę przynieść na nie paszport lub kserokopię strony ze zdjęciem.

Cały czas utrzymujemy kontakt z naszymi pielgrzymami, którzy przemierzają drogi Europy. Jesteśmy dosłownie zasypywani zdjęciami, na których widać wielką radość z możliwości modlitwy w znanych miejscach i podziwiania piękna świata stworzonego przez Boga.

Dziś (25 maja) o godzinie 4.27 rozpoczęła się Pielgrzymka Alpejska. Mimo porannej mżawki wszyscy szczęśliwi wsiadali do autobusu. Na kościelnym parkingu żegnały ich rodziny i przyjaciele. Pielgrzymi pod opieką ks. proboszcza Edwarda Antolaka i znanej już wielu parafianom pani Eweliny Kupidło wyruszyli w stronę granicy czeskiej, by dalej kontynuować swoją podróż do pierwszego na szlaku sanktuarium - Mariazell w Austrii.

GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA – TROKI – WILNO – KOWNO – SOKÓŁKA
TERMIN: 29.04 - 03.05.2017 r.

DZIEŃ 1: GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA (29.04.2017 r. – sobota)

O godzinie 4.30 spotykamy się na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę, po niej pakowanie bagażu i wyjazd. Przejazd w kierunku Warmii. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, jedynego miejsca w Polsce, w którym miały miejsce objawienia maryjne (prywatne) zatwierdzone przez kościół. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi. Następnie przejedziemy do Św. Lipki, Sanktuarium, którego początki sięgają XIV w. Święta Lipka to także obiekt zabytkowy zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

MARIAZELL – SALZBURG – INSBRUCK – VADUZ – EINSIEDELN – LUCERNA – ST. GALLEN
JEZIORO BODEŃSKIE – NEUSCHWANSTEIN – MARKTL – ALTŐTTING – PRAGA

Dzień 1: Wyjazd z Polski, Mariazell
O ustalonej godzinie rano spotkamy się na parkingu, pakowanie bagażu do autokaru. Następnie wyjedziemy przez Polskę, Czechy, w kierunku Austrii. Przejazd do Mariazell, Narodowego Sanktuarium Maryjnego Austrii, założonego ponad 800 lat temu przez benedyktynów. Nawiedzimy Bazylikę Matki Boskiej malowniczo położoną w krajobrazie gór styryjskich. Zobaczymy Ołtarz Łaski z cudowną figurą Matki Bożej. Następnie zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicach Mariazell.

Już w najbliższy czwartek wyruszamy na Jasną Górę. Zabieramy intencje, które nam powierzyliście, by przedstawić je Czarnej Madonnie. Okolicznościowe koszulki już gotowe - w tym wyjątkowym roku nie mogło zabraknąć na nich logotypów Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016 oraz Roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy 14-18 lipca 2016 r.
Trasa Sułkowice – Częstochowa – Sułkowice *4

I dzień (14 lipca 2016 r., czwartek) Sułkowice – Bydlin (96 km)

  1. Sułkowice (8.00) – Biertowice (4 km) – Izdebnik (5 km) – Podchybie (7 km) – Wola Radziszowska (8.45), 12 km
  2. Wola Radziszowska (9.00) – Radziszów (6 km) – Rzozów (8 km) – Skawina (11 km) – Kraków Tyniec (15 km) – Tyniec Klasztor (10.00) 18 km
  3. Tyniec (10.30) – Kryspinów (7 km) – Szczyglice (13 km) – Rząska (15 km) – Modlniczka (19 km) – Giebułtów (24 km) – Prądnik Korzkiewski (28 km) - Ojców (12.30) 34 km
  4. Ojców (14.30) – Pieskowa Skała (7 km) – Sułoszowa (11 km) – Jangrot (18 km) – Chrząstowice (26 km) – Kolbark (29 km) – Bydlin (32 km) (17.00) 32 km

W dniach 14-18 lipca br. odbędzie się VII Rowerowa Pielgrzymka z Sułkowic na Jasną Górę. Ilość miejsc ograniczona!
Uczestnicy pielgrzymki będą się modlić w intencji Światowych Dni Młodzieży oraz wszystkich parafian. Pielgrzymi zabiorą też przed cudowny obraz Częstochowskiej Pani Wasze osobiste prośby i podziękowania. Kartki z intencjami można składać do specjalnie przygotowanej puszki za ławkami. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na organizację pielgrzymki.
Zapisy przyjmują: Andrzej Piwowarski i Wojciech Bargieł.
Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się 12.06.2016r. po wieczornej Mszy świętej na plebani.