2020

W czwartek, 11 czerwca, obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po Mszy Św. o godz. 10.00 przeszliśmy w procesji ulicami Sułkowic. Zatrzymaliśmy się po drodze przy 4 ołtarzach, gdzie była odczytana Ewangelia i udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia tego wielkiego święta naszej wiary.

Ksiądz Proboszcz w niedziele 3 maja odprawił Msze świętą w intencji naszej Ojczyzny.

Ks. Proboszcz przewodniczył Wigilii Paschalnej oraz wygłosił kazanie. Po modlitwie po Komunii miała miejsce procesja rezurekcyjna wewnątrz kościoła.

W Wielki Piątek ks. Michał przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej. Słowo wygłosił ks. Wojciech.

W Wielki Czwartek o godzinie 19:00 przeżywaliśmy Mszę Wieczerzy Pańskiej. Eucharystii przewodniczył ks. Wojciech, kazanie wygłosił ks. Michał.

Pozostając w domach, trwajmy na wspólnej modlitwie. Codziennie o godz. 20.30 łączmy się w modlitwie różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i całego świata, prosząc o ustanie epidemii, o światło Ducha Świętego dla lekarzy i rządzących oraz o łaskę nawrócenia dla wszystkich błądzących. Śpiewajmy lub odmawiajmy suplikacje. Dołączamy ich rozszerzony tekst, a także modlitwę papieża Franciszka do św. Józefa.

Zachęcamy do lektury najnowszego listu księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego - niech te słowa będą dla nas pomocą w przeżywaniu obecnego czasu. Ksiądz arcybiskup skieruje do nas kolejne słowo przed Niedzielą Palmową i przekaże rady, jak dobrze przeżyć święty czas Triduum Paschalnego w naszych rodzinach. Przypominamy także treść dekretu z 28 marca br., który wprowadził aktualne normy sprawowania liturgii i modlitwy w naszej archidiecezji.

W piątek, 6 marca, nabożeństwo drogi krzyżowej w naszej świątyni miało szczególną wymowę. Muzyczno-poetyckie rozważania pod tytułem "Idziemy za Tobą" poprowadzili artyści z zespołu Noro Lim.

W niedzielę, 1 marca, po Mszy świętej o godz. 11.30 uczestnicy parafialnego konkursu rysunkowego dla dzieci i rodziców "Dzieciństwo św. Jana Pawła II" otrzymali nagrody.

W czwartek 20 lutego Boże Nutki wraz z ks. Wojciechem wybrały się na lodowisko do Myślenic. Na ten wyjazd zgłosiło się dużo dzieci, oraz ich rodziców. Był to wspaniale wykorzystany wieczór.

Po Mszy świętej wieczornej w czwartek 20 lutego trzecia w naszej parafii grupa apostolatu "Złota Róża" dokonała aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

REKOLEKCJE DLA MAŁŻEŃSTW „Ciche dni” – 31 stycznia-2 lutego 2020

Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. Urządzono tam dla Niego ucztę. Marta posługiwała, a Łazarz był jednym z zasiadających z Nim przy stole. Maria zaś wzięła funt szlachetnego i drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła. A dom napełnił się wonią olejku. Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim? Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano. Na to Jezus powiedział: Zostaw ją! Przechowała to, aby [Mnie namaścić] na dzień mojego pogrzebu. Bo ubogich zawsze macie u siebie, ale Mnie nie zawsze macie.

(J 12, 1-8)

 

W ciszy i w pięknym miejscu, jakim jest Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej u Matki Bożej Szkaplerznej, małżeństwa z naszej miejscowości i okolic miały możliwość uczestniczenia w rekolekcjach „Ciche dni”. Był to dobry czas na spotkanie z Bogiem na modlitwie fragmentem Pisma Świętego metodą lectio divina. Konferencje wprowadzające do modlitwy fragmentem Ewangelii św. Jana prowadził ks. Łukasz Kisielewski. Jego obecność pozwoliła nam również wyjaśniać sprawy, które dotykają nas w codzienności. Wszystkie nasze zapytania, dylematy, rozterki analizowane były „pod okiem” Matki Bożej Szkaplerznej.

Domowy Kościół

  • 01
  • 02

W niedzielę, 5 stycznia, w naszej parafii miało miejsce doroczne spotkanie opłatkowe kręgów Domowego Kościoła z naszego dekanatu. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą celebrowaną przez ks. proboszcza Edwarda Antolaka i ks. Mariana Błaszczyka.

Dnia 15 stycznia Boże Nutki wzięły udział w X Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Zaśpiewaliśmy kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Na ten przegląd dzieci przygotowywały się przez dwa tygodnie.

W czwartek, w święto św. Szczepana, Boże Nutki zostały zaproszone do domu seniora w Głogoczowie. Zanim tam pojechaliśmy, ks. Wojciech pobłogosławił nas na czas kolędowania. Dzieci wraz z opiekunami zaśpiewały kolędy. Muzyków też nie zabrakło. Wystąpili z nami gościnnie: Marcin Ziembla, pracownik tego domu, dziadek jednej Bożej Nutki i pomocnik - Piotr Uznański. Moje serce bardzo urosło, gdy na ten wyjazd zgłosiło się dużo dzieci.

W niedzielę, 29 grudnia, Boże Nutki udały się na kolędowanie po Sułkowicach. Tym razem odwiedziły ulice Starowiejską, zaczynając od pana Burmistrza, a następnie ulicę Partyzantów. Był to wspaniale spędzony czas. Dzieci poprzebierały się za pasterzy, Maryję, aniołów, osła itp.