2017

W wielkopostne tradycje naszej parafii na stałe wpisała się już Droga Krzyżowa organizowana przez Grupę Środowiskową SWON Kolonia. 18 marca wspólnie modlili się niepełnosprawni, ich rodzice i wolontariusze. Po nabożeństwie było spotkanie przy herbacie na plebanii i kurs wyplatania koszyków z gazet.

Po zeszłorocznym porządkowaniu zieleni wokół kościelnych parkingów, przyszła kolej na teren przylegający do świątyni. W pierwszej połowie marca wycięto stare drzewa i zasadzono wiele nowych iglaków. Na stazrych pniach postawiono gazony z kwiatami.

Na etap szkolny Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego napłynęło 49 prac z sułkowickich przedszkoli i szkoły podstawowej. Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż do kolejnego etapu (dekanalnego) mogła zakwalifikować tylko po 5 prac z każdej kategorii wiekowej.

25 lutego korzystając z ostatnich zimowych dni Ministranci i "Boże Nutki" wybrali się z ks. Leszkiem na łyżwy i do kina. Po drodze zatrzymali się na modlitwę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W karnawale wypada chodzić na bale :), a zwłaszcza na tradycyjny sułkowicki Bal Charytatywny, w czasie którego wspieramy SWON "Kolonia". Tegoroczna odsłona (odbyła sie w sobotę 18 lutego) przyniosła kilka nowości: występ Szkoły Muzycznej oraz anonimową licytację przedmiotów przekazanych przez rodziców pana prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak najważniejszym wydarzeniem było uhonorowanie pani Danuty Kostowal, pani Danuty Wiśnicz i pana Kamila Pitali brązowymi Medalami Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej.

W tym roku w ubiór kościoła i przygotowanie szopki zaangażowało się wiele osób. Efekty ich starań można było oglądać przez całe Święta. Dla tych, którym nie udało się zobaczyć naszej szopki w tym roku, zamieszczamy poniższą galerię.

Nasi minisranci z ks. Maciejem uczestniczyli w Pucharze Świata w Skokach Narciarskich, który odbywał się w Zakopanym 20 stycznia 2017 roku. Oprócz emocji sportowych nie zabrakło czasu na modlitwę. Odwiedzili piękny drewniany kościółek Salwatorianów na Bulwarach Słowackiego.

Po wygranej w VII Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek laureaci, czyli także nasze "Boże Nutki" uczestniczyli w Koncercie Laureatów, który odbył się w niedzielne (22. 01.) popołudnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, dyplomy i słodycze. Do naszej scholki trafiła maskotka - byk, który otrzymał imię "Bemol".

W niedzielę 22 stycznia w remizie OSP w Sułkowicach odbył się opłatek mieszkańców Sułkowic.Organizatorem spotkania był Burmistrz Sułkowic pan Piotr Pułka. Wspólne śpiewanie kolęd i rozmowy połączone były z występami przedszkolaków, chóru sułkowickiego gimnazjum oraz Kuby Dzidka i Dominika Bańdury, którzy zaprezentowali jazzowe aranżacje kolęd. Ks. Maciej wziął w konkursie na najlepsze domowe przetwory i ciasta.