Wydarzenia

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ukaże się nowy (nieco grubszy, 36-stronicowy) numer "Od Serca". Czeka na Was ponad 20 tekstów i niemal 100 kolorowych zdjęć. Znajdziecie m.in. relacje z wydarzeń parafialnych, wywiad z abp. Markiem Jędraszewskim; wspomnienia z majowych pielgrzymek na Litwę i w Alpy; wakacyjne porady jak bezpiecznie spędzić czas wolny; poznacie kolejne słowa jakie Maryja przekazała nam 100 lat temu w Fatimie oraz dowiecie się jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy.

W czwartek po uroczystości Trójcy Przenajświętszej tradycyjnie przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W czasie tego pięknego święta, którego korzenie sięgają XIII wieku, czcimy Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Inicjatorką ustanowienia święta Bożego Ciała była św. Julianna z Cornillon (1192-1258). Kiedy była przeoryszą klasztoru augustianek w Mont Cornillon w pobliżu Liege (obecnie Belgia), w roku 1245 została zaszczycona objawieniami, w których Chrystus żądał ustanowienia osobnego święta ku czci Najświętszej Eucharystii. Pierwsza procesja eucharystyczna odbyła się w 1246 r. w Liege. Natomiast Uroczystość Bożego Ciała wprowadził w Rzymie papież Urban IV w roku 1264.

Rozstrzygnięty został etap diecezjalny Konkursu Plastycznego "Mówię swoim rówieśnikom o Jezusie przez dobry przykład, słowo i uśmiech" dla starszych dzieci przedszkolnych oraz klas 0 i uczniów młodszych klas szkół podstawowych od I do IV. Wśród laureatów jest nasz parafianin Igor Sroka. Przypomnijmy - w lutym rozstrzygnęliśmy etap dekanalny i przesłaliśmy prace do Kurii Metropolitalnej w Krakowie. wcześniej odbył się jeszcze etap szkolno-parafialny. Wyniki pierwszego etapu.

1 czerwca abp Marek Jędraszewski udzielił sakramentu bierzmowania sułkowickiej młodzieży. Po uroczystościach w kościele odbyło się spotkanie Pasterza z księżmi z dekanatu oraz grupami parafialnymi: Domowym Kościołem, Effathą, Złotą Różą i chórem Apassionata. Metropolita udzielił wywiadów redakcjom "Od Serca" i "Klamry".

Trwa Rok Świętego Brata Alberta, dlatego w dniu 27.05.2017r. dzieci z koła biblijnego, działającego przy szkole podstawowej, udały się na wycieczkę Jego szlakiem. Chcąc bardziej poznać tę niezwykłą postać polskiego Kościoła, zwiedziły trzy ważne miejsca, upamiętniające Jego życie oraz działalność.

27 maja 2017 r. w Katedrze na Wawelu arcybiskup Marek Jędraszewski wyświęcił na prezbiterów 13 diakonów z rocznika św. Jana Pawła II. W roku 2011 - kilka miesięcy po beatyfikacji papieża Polaka - do krakowskiego seminarium wstąpiło 41 kandydatów. Święcenia przyjęło 26 z nich - 13 w archidiecezji krakowskiej, 13 w diecezji bielsko-żywieckiej. Wśród nich jest ks. Wojciech Borowiec - nowy wikariusz w Sułkowicach.