Wydarzenia

Puchar Świata w skokach narciarskich to bodaj najpopularniejsza impreza sportowa w Polsce. Dlatego nie mogło na niej zabraknąć naszej Służby Liturgicznej. Wprawdzie nasi ministranci byli zawiedzeni, że nie mogą tym razem czuwać nad przebiegiem wydarzenia, jak to się dzieje w kościele, i nie byli wcale w centrum akcji, to i tak czuli wielką satysfakcję. Mimo, że nie mieli tym razem możliwości „błyszczenia”, ani czytania, ani nawet kadzidła, czy wody święconej, to i tak ten wyjazd na długo zapadnie im w pamięci.

Odbywający się 17 stycznia br. w Sułkowickim Ośrodku Kultury VII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek zgromadził ponad 100 uczestników, którzy zostali podzieleni na dziewięć kategorii. Udział wzięła także nasza scholka dziecięca "Boże Nutki", która swoim śpiewem towarzyszy nam zazwyczaj w czasie niedzielnych Mszy św. o 11:30.

Czym jest Seminarium Wiary?

To forma 9-tygodniowych rekolekcji przeznaczonych dla osób dorosłych i młodzieży licealnej (po bierzmowaniu). Rekolekcje te rozpoczynają się 14 lutego 2017 o godzinie 18:45 w kościele parafialnym w Sułkowicach.

Każdy tydzień ma określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego (m. in. osobistej relacji z Bogiem, nawrócenia, grzechu, przebaczenia i uzdrowienia, problem rozeznawania duchowego, działania Ducha Świętego, itd.).

W ostatnią sobotę stycznia Kościół Krakowski będzie przeżywał ingres do katedry wawelskiej nowego biskupa diecezjalnego abp. Marka Jędraszewskiego. Zastąpi On, na stolicy św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Kardynała Stanisława Dziwisza, który przez ponad 11 lat pasterzował w Archidiecezji Krakowskiej. Tydzień przed ingresem, w sobotę 21 stycznia, w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, Kościół Krakowski, wraz ze swoim dotychczasowym Pasterzem, chce dziękować Miłosiernemu Bogu za lata wiernej i gorliwej posługi Księdza Kardynała w naszej Archidiecezji. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00.

Jest już kolejny numer naszego pisma parafialnego "Od Serca", znajdziecie w nim artykuły poświęcone m.in. Nowemu metropolicie krakowskiemu i nuncjuszowi, relacje z pielgrzymek do Fatimy i Lichenia, sylwetki świętych z różnych stron świata i wiele innych ciekawych tekstów. Pośród ponad 20 różnych artykułów znajdzie się także cały plan kolędy.

W czasie wakacji wypoczywamy i zwiedzamy wiele ciekawych miejsc. Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy do podzielenia się wrażeniami z odwiedzonych miejsc, zwłaszcza związanych z kultem religijnym. Dzieląc się wiedzą i przeżyciami możemy zachęcić kogoś od odwiedzenia wartościowych miejsc, często zapomnianych, ukrytych wśród gór i lasów malutkich sanktuariów w których na nowo odnajdujemy Boga mówiącego do nas w ciszy i pięknie stworzonego świata.