Wydarzenia

W roku wielkich i pięknych rocznic Maryjnych pragniemy niedzielne nabożeństwa majowe celebrować w różnych rejonach naszego miasta. W wielu miejscach wierni od lat gromadzą się śpiewając w maju pieśni ku czci NMP i odmawiając litanię loretańską.

4 maja przypada wspomnienie św. Floriana - patrona strażaków. Jesteśmy im wdzięczni za trud i poświęcenie, z jakim spieszą z pomocą potrzebującym. Dlatego zapraszamy na Mszę św. w ich intencji, która będzie sprawowana w sobotę (6 maja) o 18.00 w naszym kościele parafialnym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich tegorocznych Maturzystów z rodzicami i przyjaciółmi na Mszę świętą w środę 3 maja o godz. 19:00, która będzie sprawowana w intencji pomyślnego zdania egzaminów. Będziemy modlili się o światło Ducha Świętego i dobry wybór drogi życiowej.

W niedzielę (30 kwietnia) do Waszych rąk oddamy nowy numer "Od Serca". Na 34 kolorowych stronach znajdziecie ponad 20 tekstów, m. in. o tym: co Maryja mówiła do dzieci 100 lat temu w Fatimie? Jak św. Jan Paweł II dziękował Jej za ocalenie życia. Czego nie wypada robić na ślubie? Jak ubierać się do kościoła?

W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.

Rekolekcje wielkopostne już za nami. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas zadumy nad Bożą miłością względem człowieka. Będąc stworzeni na Jego obraz sami powinniśmy darzyć bliskich miłością. Okazja ku temu była także w ciągu minionych dni.