Wydarzenia

W naszej parafii często wspieramy misjonarzy. Przede wszystkim przez modlitwę, ale także przez pomoc finansową. Organizowane z pomocą dzieci ze szkoły podstawowej kiermasze ozdób świątecznych, jałmużna wielkopostna, zbiórka z okazji niedzieli misyjnej to tylko niektóre przykłady. Często pogrzebowe intencje mszalne są im przekazywane do odprawienia w dalekich krajach. Rzadko natomiast mamy możliwość spotkania się z nimi twarzą w twarz.

13 lipca minie rok od kiedy na naszym kanale na YouTube można oglądać na żywo transmisje Mszy św. i innych nabożeństw z naszego kościoła. Sam kanał drugie urodziny będzie świętował 31 lipca. W ciągu tych niecałych dwóch lat w sieci pojawiło się 230 "ruchomych obrazów" z naszej parafii, które były wyświetlane ponad 100 000 razy. Łączny czas, jaki spędziliście oglądając nasze filmy to przeszło milion minut. Internet pomaga w uczestnictwie we Mszy św. parafialnej przede wszystkim chorym i parafianom pracującym poza granicami naszego kraju. Czas oglądania nas w Polsce to 64% całości, pozostały przypada Wielkiej Brytanii, Niemcom, USA i jeszcze 101 innym krajom.

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ukaże się nowy (nieco grubszy, 36-stronicowy) numer "Od Serca". Czeka na Was ponad 20 tekstów i niemal 100 kolorowych zdjęć. Znajdziecie m.in. relacje z wydarzeń parafialnych, wywiad z abp. Markiem Jędraszewskim; wspomnienia z majowych pielgrzymek na Litwę i w Alpy; wakacyjne porady jak bezpiecznie spędzić czas wolny; poznacie kolejne słowa jakie Maryja przekazała nam 100 lat temu w Fatimie oraz dowiecie się jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy.

W czwartek po uroczystości Trójcy Przenajświętszej tradycyjnie przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W czasie tego pięknego święta, którego korzenie sięgają XIII wieku, czcimy Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Inicjatorką ustanowienia święta Bożego Ciała była św. Julianna z Cornillon (1192-1258). Kiedy była przeoryszą klasztoru augustianek w Mont Cornillon w pobliżu Liege (obecnie Belgia), w roku 1245 została zaszczycona objawieniami, w których Chrystus żądał ustanowienia osobnego święta ku czci Najświętszej Eucharystii. Pierwsza procesja eucharystyczna odbyła się w 1246 r. w Liege. Natomiast Uroczystość Bożego Ciała wprowadził w Rzymie papież Urban IV w roku 1264.

Rozstrzygnięty został etap diecezjalny Konkursu Plastycznego "Mówię swoim rówieśnikom o Jezusie przez dobry przykład, słowo i uśmiech" dla starszych dzieci przedszkolnych oraz klas 0 i uczniów młodszych klas szkół podstawowych od I do IV. Wśród laureatów jest nasz parafianin Igor Sroka. Przypomnijmy - w lutym rozstrzygnęliśmy etap dekanalny i przesłaliśmy prace do Kurii Metropolitalnej w Krakowie. wcześniej odbył się jeszcze etap szkolno-parafialny. Wyniki pierwszego etapu.

1 czerwca abp Marek Jędraszewski udzielił sakramentu bierzmowania sułkowickiej młodzieży. Po uroczystościach w kościele odbyło się spotkanie Pasterza z księżmi z dekanatu oraz grupami parafialnymi: Domowym Kościołem, Effathą, Złotą Różą i chórem Apassionata. Metropolita udzielił wywiadów redakcjom "Od Serca" i "Klamry".