Wydarzenia

W najbliższą niedzielę (29.10.2017) ukaże się najnowszy numer "Od Serca". Czeka na Was z nowymi tekstami i kolorowymi zdjęciami z minionych wydarzeń, pielgrzymek, akcji modlitewnych. W numerze kontynuacja artykułów w lubianych działach czasopisma oraz całkiem nowa szata graficzna.

Dnia 21 października Grupa Apostolska wraz z młodzieżą ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum pod opieką ks. Wojciecha pojechała do Centrum Jana Pawła II i parku trampolin w Krakowie.
Data wyjazdu nie była przypadkowa, albowiem 16 października przypada rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II (założyciela i patrona GA).  Właśnie w okolicach tej daty Grupy Apostolskie Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej organizuje pielgrzymkę do relikwii świętego Papieża i św. Jadwigi Królowej. Podczas Eucharystii w Centrum co roku błogosławieni są nowi animatorzy i moderatorzy.

Powoli kończy się czas wakacji. Czas urlopów i wyjazdów, czas odpoczynku i zwiedzania, czas odkrywania nowych wspaniałych miejsc i poznawania nowych osób.

W naszej parafii często wspieramy misjonarzy. Przede wszystkim przez modlitwę, ale także przez pomoc finansową. Organizowane z pomocą dzieci ze szkoły podstawowej kiermasze ozdób świątecznych, jałmużna wielkopostna, zbiórka z okazji niedzieli misyjnej to tylko niektóre przykłady. Często pogrzebowe intencje mszalne są im przekazywane do odprawienia w dalekich krajach. Rzadko natomiast mamy możliwość spotkania się z nimi twarzą w twarz.

13 lipca minie rok od kiedy na naszym kanale na YouTube można oglądać na żywo transmisje Mszy św. i innych nabożeństw z naszego kościoła. Sam kanał drugie urodziny będzie świętował 31 lipca. W ciągu tych niecałych dwóch lat w sieci pojawiło się 230 "ruchomych obrazów" z naszej parafii, które były wyświetlane ponad 100 000 razy. Łączny czas, jaki spędziliście oglądając nasze filmy to przeszło milion minut. Internet pomaga w uczestnictwie we Mszy św. parafialnej przede wszystkim chorym i parafianom pracującym poza granicami naszego kraju. Czas oglądania nas w Polsce to 64% całości, pozostały przypada Wielkiej Brytanii, Niemcom, USA i jeszcze 101 innym krajom.

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ukaże się nowy (nieco grubszy, 36-stronicowy) numer "Od Serca". Czeka na Was ponad 20 tekstów i niemal 100 kolorowych zdjęć. Znajdziecie m.in. relacje z wydarzeń parafialnych, wywiad z abp. Markiem Jędraszewskim; wspomnienia z majowych pielgrzymek na Litwę i w Alpy; wakacyjne porady jak bezpiecznie spędzić czas wolny; poznacie kolejne słowa jakie Maryja przekazała nam 100 lat temu w Fatimie oraz dowiecie się jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy.