Wydarzenia

Tegoroczne rekolekcje parafialne odbywać się będą w dniach 2 - 5 kwietnia. Prowadzić je będzie znany biblista ks. Wojciech Węgrzyniak. Nauki dla dzieci głosić będą Siostry Prezentki. Zachęcamy do aktywnego udziału w naukach rekolekcyjnych, aby czas kończącego się Wielkiego Postu był jak najlepiej wykorzystany.

W czasie trwania rekolekcji parafialnych, będzie można przekazać zabawki, słodycze oraz ubranka dla dzieci z przedszkola, które Siostry Prezentki prowadza na Ukrainie. Będzie to dar serca, które dzieci mogą ofiarować dzieciom zyskując ich radość i uśmiech na twarzach.

Wielki Post to czas bardziej intensywnej modlitwy, postu i jałmużny. Tą ostatnią będziemy mogli podzielić się z ubogimi na misjach. Od ponad roku wspieramy Katolicką Szkołę św. Maksymiliana Kolbe w Santo Domingo de los Tsáchilas w Ekwadorze. Szkoła prowadzona przez ojca Leona Juchniewicza utrzymuje się z datków ludzi dobrej woli. Kształci ubogie dzieci i młodzież z ekwadorskiego miasteczka.

Rozstrzygnięto dekanalny etap Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego. Komisja konkursowa na czele z ks. dziekanem Edwardem Antolakiem dokonała wyboru prac, które zostały przekazane do Wydziału Katechetycznego kurii metropolitalnej w Krakowie.

„Mówię swoim rówieśnikom o Jezusie przez dobry przykład, słowo i uśmiech” – to temat tegorocznego konkursu dla dzieci zorganizowanego przez Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej. Wśród prac przekazanych z sułkowickich przedszkoli i Szkoły Podstawowej katecheci zakwalifikowali do kolejnego etapu następujące prace:

W najbliższą niedzielę (12 III) ministranci będą rozprowadzać przed kościołem najnowszy numer naszego pisma parafialnego "Od Serca".

Znajdziecie w nim ponad 20 ciekawych artykułów dotyczących Wielkiego Postu i objawień Matki Bożej w Fatimie, nowy cykl o pielgrzymkach św. Jana Pawła II do Polski. Nie zabraknie znanych i lubianych działów: Podróży z Sercem czy Historii Sercem pisanych.