Pielgrzymki zagraniczne

GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA – TROKI – WILNO – KOWNO – SOKÓŁKA
TERMIN: 29.04 - 03.05.2017 r.

DZIEŃ 1: GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA (29.04.2017 r. – sobota)

O godzinie 4.30 spotykamy się na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę, po niej pakowanie bagażu i wyjazd. Przejazd w kierunku Warmii. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, jedynego miejsca w Polsce, w którym miały miejsce objawienia maryjne (prywatne) zatwierdzone przez kościół. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi. Następnie przejedziemy do Św. Lipki, Sanktuarium, którego początki sięgają XIV w. Święta Lipka to także obiekt zabytkowy zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

MARIAZELL – SALZBURG – INSBRUCK – VADUZ – EINSIEDELN – LUCERNA – ST. GALLEN
JEZIORO BODEŃSKIE – NEUSCHWANSTEIN – MARKTL – ALTŐTTING – PRAGA

Dzień 1: Wyjazd z Polski, Mariazell
O ustalonej godzinie rano spotkamy się na parkingu, pakowanie bagażu do autokaru. Następnie wyjedziemy przez Polskę, Czechy, w kierunku Austrii. Przejazd do Mariazell, Narodowego Sanktuarium Maryjnego Austrii, założonego ponad 800 lat temu przez benedyktynów. Nawiedzimy Bazylikę Matki Boskiej malowniczo położoną w krajobrazie gór styryjskich. Zobaczymy Ołtarz Łaski z cudowną figurą Matki Bożej. Następnie zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicach Mariazell.

Uczestnicy tegorocznej pielgrzymki do Włoch z pewnością jeszcze długo będą nosić w sercu wspomnienia z wyjazdu. Ponad 4110 km, 9 dni, 5 krajów, niezapomniane widoki, zabytki architektury i w końcu, a właściwie to na początku spotkanie ze świętymi i błogosławionymi ziemi włoskiej i austriackiej. Codzienna modlitwa i radość odkrywania nowych miejsc towarzyszyła nam na każdym kroku.

Otwarcie Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra na Watykanie 8 grudnia ubiegłego roku było jednocześnie rozpoczęciem wielkiego Jubileuszu Miłosierdzia. Przejście pielgrzymów przez Drzwi Święte w Roku Jubileuszowym wiąże się z łaską uzyskania odpustu. Jest to jeden z głównych celów pielgrzymki, która już za miesiąc wyruszy z Sułkowic do Italii. Papież Franciszek w bulli „Misericordiae vultus” pisze, że „pielgrzymka jest znakiem szczególnym w Roku Świętym, ponieważ jest ikoną drogi, którą każda osoba przemierza w czasie swojej egzystencji (...). Pielgrzymka zatem niech się stanie bodźcem do nawrócenia: przekraczając Drzwi Święte pozwolimy się objąć miłosierdziu Bożemu i zaangażujemy się, byśmy byli miłosierni dla innych, tak jak Ojciec jest miłosierny dla nas”.
Osobom, które zapisały się na pielgrzymkę przypominamy o wpłacie całej sumy do końca marca. Zapraszamy także na spotkanie z przedstawicielem biura podróży, które odbędzie się w poniedziałek 4 kwietnia po Mszy św. wieczornej (ok.18:30) w salce na plebanii w Sułkowicach.

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia nasza parafia we współpracy z OSP w Sułkowicach organizuje pielgrzymkę do Włoch. Zamierzamy odwiedzić Rzym (m.in. przejść przez Drzwi Święte i pomodlić się przy grobie św. Jana Pawła II), Florencję (perełkę architektury renesansu), Orvieto (miejsce cudu Eucharystycznego od którego zaczęto obchodzić uroczystość Bożego Ciała), a także wiele innych pięknych i ciekawych miejsc. Wyjazd zaplanowany jest od 30 kwietnia (sobota) do 8 maja (niedziela), więc na zapisy nie zostało dużo czasu. Cena pielgrzymki 1890,- zł i 95,- €. Przy zapisach w zakrystii należy wpłacić zaliczkę (przynajmniej 500,- zł) Liczba miejsc jest ograniczona. Poniżej zamieszczamy plan pielgrzymki.

Organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę samolotową do Portugalii i Hiszpanii. Zbliżając się do 100-lecia objawień w Fatimie pragniemy odwiedzić to ważne sanktuarium maryjne, a także wiele innych pięknych miejsc - perełek Andaluzji. Termin wyjazdu 4-12 września 2016 r. Koszt 3950,- zł i 95,- €. Zapisy w zakrystii.

Drodzy pielgrzymi wyjeżdżający na pielgrzymkę śladami św. Jana Sarkandra w 20 rocznicę jego kanonizacji przez św. Jana Pawła II.

Przypominamy, że wyjazd jest w sobotę 20 czerwca o 6:00 z parkingu przy kościele. Zbiórka 10 minut wcześniej. Prosimy o punktualność.

Współorganizujemy pielgrzymkę do Włoch w terminie od 5 do 12 września bieżącego roku. Odwiedzimy między innymi Padwę (św. Antoni), Lanciano (miejsce cudu Eucharystycznego), San Giovanni Rotondo (św. o. Pio), Rzym i Cascię (św. Rita). Koszt pielgrzymki 1650,- zł; zapisy w zakrystii (przy zapisie wpłacamy zaliczkę 500,- zł). Zostało tylko 20 wolnych miejsc.

Zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem św. Jana Sarkandra oraz 20-lecia wizyty św. Pawła II (z 1995 roku) do Skoczowa i Ołomuńca w dniu 20 czerwca 2015 r. (sobota).

Zobaczymy rodzinne miasto św. Jana Sarkandra oraz miejsce jego męczeńskiej śmierci, ponadto zwiedzimy sanktuarium Matki Bożej na Świętym Kopeczku oraz zabytkową starówkę Ołomuńca, gdzie wśród pięknych kościołów i fontann zobaczymy też kaplicę św. Trójcy - rzeźbioną w piaskowcu 35-metrową wieżę, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Koszt wyjazdu 60,- PLN, zapisy w zakrystii.

Parafia św. Joachima w Skawinkach zaprasza na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii. Z racji, że nasza pielgrzymka na Litwę i Łotwę niestety się nie odbędzie, proponujemy równie atrakcyjny wyjazd do sanktuariów Maryjnych południowo-zachodniej Europy. Pielgrzymka planowana jest w dniach 13-21 czerwca 2015 r., termin ten prawie pokrywa się z terminem naszej pielgrzymki, więc jest dogodny dla osób, które zaplanowały odpoczynek w tym czasie. Oczywiście nie ma przeszkód, aby na wyjazd wpisały się osoby, które nie były zapisane na pielgrzymkę na Litwę. Koszt pielgrzymki to 1790,- zł +70 €. Zapisy w zakrystii - liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy na Pielgrzymkę na Litwę i Łotwę, która odbędzie się 15 – 23 czerwca 2015 r. Odwiedzimy Sanktuaria Matki Bożej w Gietrzwałdzie, Wilnie i Agłonie - "łotewską Częstochowę”, a także św. Lipkę, Kowno, Troki i Rygę. Zobaczymy też Park Narodowy Gauja (leśne tereny z jaskiniami krasowymi, wodospadami, jeziorkami).

3 czerwca to ostatni dzień pielgrzymki po ziemi włoskiej. Utartym już grafikiem po skromnym włoskim śniadaniu spakowaliśmy się  i obraliśmy kurs na Asyż, by odwiedzić miejsce kultu św. Franciszka.  Dzisiejszy dzień to nie tylko zakończenie tygodniowego pielgrzymowania ale również imieniny ks. Leszka oraz jednego z kierowców.