Pielgrzymki zagraniczne

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Grecji szlakiem świętego Pawła. Odbędzie się ona od 7 do 15 września br. Na wyjazd można zapisać się w zakrystii - zachęcamy do zapoznania się z programem.

Do wyjazdu na pielgrzymkę do Ziemi świętej pozostało 40 dni. Zapraszamy na ostatnie spotkanie przed wyjazdem do Izraela, które odbędzie się w piątek 5 stycznia o 19.30 w salce na plebanii w Sułkowicach. Na spotkaniu będzie obecny także przedstawiciel biura podróży.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Bałkany. Termin: od 11 czerwca do 21 czerwca 2018r. Koszt: 2490 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę 500 zł. Plan wyjazdu w załączniku.

Pielgrzymów udających się z ks. Leszkiem do Ziemi Świętej zapraszamy na kolejne spotkanie przedpielgrzymkowe. Odbędzie się ono w poniedziałek 16 X po Mszy św. o 18.00 w salce na plebanii.

Na początku lutego wybieramy się na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Poniżej przedstawiamy poprawiony plan pielgrzymki. Niestety brak już wolnych miejsc. Kolejne spotkanie z ks. Leszkiem planowane jest na początek października. Proszę przynieść na nie paszport lub kserokopię strony ze zdjęciem.

Cały czas utrzymujemy kontakt z naszymi pielgrzymami, którzy przemierzają drogi Europy. Jesteśmy dosłownie zasypywani zdjęciami, na których widać wielką radość z możliwości modlitwy w znanych miejscach i podziwiania piękna świata stworzonego przez Boga.

Dziś (25 maja) o godzinie 4.27 rozpoczęła się Pielgrzymka Alpejska. Mimo porannej mżawki wszyscy szczęśliwi wsiadali do autobusu. Na kościelnym parkingu żegnały ich rodziny i przyjaciele. Pielgrzymi pod opieką ks. proboszcza Edwarda Antolaka i znanej już wielu parafianom pani Eweliny Kupidło wyruszyli w stronę granicy czeskiej, by dalej kontynuować swoją podróż do pierwszego na szlaku sanktuarium - Mariazell w Austrii.

GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA – TROKI – WILNO – KOWNO – SOKÓŁKA
TERMIN: 29.04 - 03.05.2017 r.

DZIEŃ 1: GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA (29.04.2017 r. – sobota)

O godzinie 4.30 spotykamy się na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę, po niej pakowanie bagażu i wyjazd. Przejazd w kierunku Warmii. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, jedynego miejsca w Polsce, w którym miały miejsce objawienia maryjne (prywatne) zatwierdzone przez kościół. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi. Następnie przejedziemy do Św. Lipki, Sanktuarium, którego początki sięgają XIV w. Święta Lipka to także obiekt zabytkowy zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

MARIAZELL – SALZBURG – INSBRUCK – VADUZ – EINSIEDELN – LUCERNA – ST. GALLEN
JEZIORO BODEŃSKIE – NEUSCHWANSTEIN – MARKTL – ALTŐTTING – PRAGA

Dzień 1: Wyjazd z Polski, Mariazell
O ustalonej godzinie rano spotkamy się na parkingu, pakowanie bagażu do autokaru. Następnie wyjedziemy przez Polskę, Czechy, w kierunku Austrii. Przejazd do Mariazell, Narodowego Sanktuarium Maryjnego Austrii, założonego ponad 800 lat temu przez benedyktynów. Nawiedzimy Bazylikę Matki Boskiej malowniczo położoną w krajobrazie gór styryjskich. Zobaczymy Ołtarz Łaski z cudowną figurą Matki Bożej. Następnie zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicach Mariazell.

Uczestnicy tegorocznej pielgrzymki do Włoch z pewnością jeszcze długo będą nosić w sercu wspomnienia z wyjazdu. Ponad 4110 km, 9 dni, 5 krajów, niezapomniane widoki, zabytki architektury i w końcu, a właściwie to na początku spotkanie ze świętymi i błogosławionymi ziemi włoskiej i austriackiej. Codzienna modlitwa i radość odkrywania nowych miejsc towarzyszyła nam na każdym kroku.

Otwarcie Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra na Watykanie 8 grudnia ubiegłego roku było jednocześnie rozpoczęciem wielkiego Jubileuszu Miłosierdzia. Przejście pielgrzymów przez Drzwi Święte w Roku Jubileuszowym wiąże się z łaską uzyskania odpustu. Jest to jeden z głównych celów pielgrzymki, która już za miesiąc wyruszy z Sułkowic do Italii. Papież Franciszek w bulli „Misericordiae vultus” pisze, że „pielgrzymka jest znakiem szczególnym w Roku Świętym, ponieważ jest ikoną drogi, którą każda osoba przemierza w czasie swojej egzystencji (...). Pielgrzymka zatem niech się stanie bodźcem do nawrócenia: przekraczając Drzwi Święte pozwolimy się objąć miłosierdziu Bożemu i zaangażujemy się, byśmy byli miłosierni dla innych, tak jak Ojciec jest miłosierny dla nas”.
Osobom, które zapisały się na pielgrzymkę przypominamy o wpłacie całej sumy do końca marca. Zapraszamy także na spotkanie z przedstawicielem biura podróży, które odbędzie się w poniedziałek 4 kwietnia po Mszy św. wieczornej (ok.18:30) w salce na plebanii w Sułkowicach.

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia nasza parafia we współpracy z OSP w Sułkowicach organizuje pielgrzymkę do Włoch. Zamierzamy odwiedzić Rzym (m.in. przejść przez Drzwi Święte i pomodlić się przy grobie św. Jana Pawła II), Florencję (perełkę architektury renesansu), Orvieto (miejsce cudu Eucharystycznego od którego zaczęto obchodzić uroczystość Bożego Ciała), a także wiele innych pięknych i ciekawych miejsc. Wyjazd zaplanowany jest od 30 kwietnia (sobota) do 8 maja (niedziela), więc na zapisy nie zostało dużo czasu. Cena pielgrzymki 1890,- zł i 95,- €. Przy zapisach w zakrystii należy wpłacić zaliczkę (przynajmniej 500,- zł) Liczba miejsc jest ograniczona. Poniżej zamieszczamy plan pielgrzymki.