1. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie ma rannych Mszy św. Kancelaria czynna tylko w środę od godz. 16.00.
  1. Pouczenie przedchrzcielne dla chrztów z 2 IV, 7 IV i 8 IV odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej na plebanii.
  1. Program Triduum Paschalnego (dostępny także na stronie internetowej):
  • WIELKI CZWARTEK

- 19:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00.

- 21:00 adorację poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- 22:00 adorację poprowadzi Domowy Kościół.

- 23:00 adorację poprowadzi wspólnota "Effatha".

• WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki Pańskiej.

W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Nie ma dyspensy.

- 7:00 rozpoczęcie Adoracji Jutrznią.

- 15:00 Droga Krzyżowa dla wszystkich.

- 16:00 Adoracja Dzieci przygotowujących się do I Komunii.

- 19:00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie.

- 21:00 Gorzkie Żale

- 22:00 Droga Krzyżowa – prowadzi Straż Honorowa.

W nocy Adoracja Pana Jezusa w Grobie według wyznaczonych rejonów:
- 1:00 – 2:00 – Os. Zielona: Bloki i Domki, ulice: Szkolna, Smereczyńskiego, Ptasznica i Sucha Góra
- 2:00 – 3:00 – ulice: 1 Maja, Zagumnie, Polna, Tysiąclecia, Granica, Wąska, 24 lipca, Zagroda, Rynek i 11 listopada
- 3:00 – 4:00 – ulice:  Zarzecze, Na Oblasek, 21 stycznia, Krzywa, Sportowa
- 4:00 – 5:00 – ulice: Na Węgry, Kowalska, Wolności, Kpt. Stanaszka, Wyzwolenia i Ślusarska
- 5:00 – 6:00 – ulica Partyzantów, Starowiejska

• WIELKA SOBOTA

- 7:00 Jutrznia.

- Poświecenie pokarmów o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 16:00.

- 19:30 Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy przynieść świece. Po Liturgii wieczornej procesja rezurekcyjna.

1. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  1. Dziś na Rynku odbywa się kiermasz świąteczny zorganizowany przez SOK, po zakończonej Mszy św. z procesją palmową zostanie rozstrzygnięty konkurs palm.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego; dla dzieci dostępny nowy numer Małego Gościa.
  1. Już po raz 14 wolontariusze Caritas brali udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Dzięki hojności darczyńców udało się pozyskać prawie 760 kg artykułów spożywczych i przemysłowych - o szacunkowej wartości ok. 4200 zł. Artykuły te zostały rozdzielone pomiędzy mieszkańców Sułkowice i pobliskich miejscowości. Tym razem żywność dotarła do 70 rodzin (tj. do 181 osób). Dodatkowo 5 seniorów zakwalifikowało się do udziału w Programie Biedronki oraz Caritas i otrzyma wsparcie w wysokości 200 zł miesięcznie do końca tego roku. Bardzo gorąco dziękujemy naszym wspaniałym Darczyńcom, a także Zarządom, Kierownictwu oraz Pracownikom Sklepów Biedronka i Delikatesy Centrum, a także Wolontariuszom, Kierowcom oraz Stowarzyszeniu "Klub Seniora" za to, że nasza skromna pomoc mogła dotrzeć przed Świętami do Rodzin.
  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę, bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę strażaków, Orkiestry Dętej, osób czytających rozważania stacji.
  1.  Kościół sprzątali parafianie mieszkający na ul. Partyzantów od p. Boczkajów 454 do p. Repeć 177. W tym tygodniu prosimy mieszkańców kolejnej części ulicy Partyzantów od p. Boczkajów 169 do p. Oliwów 151. Uwaga! Zmiana terminu sprzątania. Sprzątanie odbędzie się w Wielką Sobotę po święceniu pokarmów o godz. 16.