1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 1. Jutro ks. Bp. Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania 64 młodym osobom z naszej parafii. Uroczystość odbędzie się o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy rodziny bierzmowanych, oraz wszystkich uczniów Gimnazjum.  
 1. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. Po Mszy św. godz. 10:00 procesja Eucharystyczna do 4-ch ołtarzy przejdzie ulicami według zeszłorocznej trasy.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy w następujących miejscach:

 • ul. Tysiąclecia (przy starej plebanii) – Straż Honorowa i Róże Różańcowe
 • ul. Wąska (kaplica św. Zofii) – mieszkańcy pobliskich domów
 • ul. Wyzwolenia (Fizjomedicus) – Domowy Kościół
 • skrzyżowanie ul. Wyzwolenia z ul. Sportową – rodziców dzieci komunijnych.

Prosimy o udekorowanie domów i ulic. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W ciągu ośmiu dni po Uroczystości odprawiać będziemy po Mszy św. wieczornej procesję eucharystyczną w czasie której będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa. Dzieci z klas trzecich zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała w strojach pierwszokomunijnych. Przypominamy, że jest to uroczystość zobowiązująca katolików do uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. W piątek normalnie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 1. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących na procesji we wtorek o godz. 17.00.
 1. Próba przed Bożym Ciałem dla dzieci pierwszokomunijnych w środę o 16.30.
 1. Spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała w najbliższą środę od godz. 16.00, i w piątek od godz. 16.00.
 1. Chorych odwiedzimy w tym miesiącu w piątek w następującym porządku: rejon księdza proboszcza i ks. Wojciecha od godz. 8.00, rejon księdza Macieja od godz. 10.30.
 1. 2 czerwca, tj. w sobotę, o godz. 17.30 dwaj nasi lektorzy: Zbigniew Czaderski i Dawid Domas otrzymają błogosławieństwo na ceremoniarzy parafialnych. Uroczystość odbędzie się w Katedrze na Wawelu.  
 1. W ubiegłą środę odbył się w SP nr 1 Przegląd Poezji i Piosenki Religijnej pt. „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Wystąpiło 160 uczestników!!! Lista laureatów dostępna na stronie internetowej Szkoły i parafii. Katecheci dziękują wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie konkursu. Bóg zapłać anonimowym darczyńcom, Radzie Gminy, Radzie Osiedla, Zakładowi Komunalnemu i księdzu proboszczowi za dofinansowanie Przeglądu.
 1. Wdzięczni Bogu za wiernych przysiędze małżeńskiej małżonków, chcemy dziękować Panu za trud i miłość każdego z nich, zawierzając jednocześnie Panu Jezusowi i Królowej Rodzin wszystkie małżeństwa naszej parafii, szczególnie te, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze. Już teraz zapraszamy na parafialny jubileusz małżeństw sakramentalnych w niedzielę 24 czerwca, w ramach którego odprawiona zostanie msza święta w ich intencji, a po niej będziemy wspólnie świętować w parafialnym ogrodzie. Zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu małżeństwa, które w tym roku obchodzą 5, 10, 15, 20, 25,.... rocznicę ślubu prosimy o zapisanie się w celach organizacyjnych do 10 czerwca w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę SP nr 2 zaprasza na IX Piknik Rodzinny, który odbędzie się na boisku Gościbi od godz. 14.00 – 20.00.
 1. Burmistrz Gminy Sułkowice informuje, że organizuje się wakacyjny dyżur przedszkoli, dla dzieci uczęszczających do przedszkoli gminnych w bieżącym roku szkolnym. Dyżurować będą: w lipcu – PS nr 2 im. Św. Mikołaja, w sierpniu – PS nr 1. Zapisy dzieci można dokonać w terminie 4 – 8 czerwca u dyrektora dyżurującego przedszkola.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

Kościół sprzątali rodzice młodzieży bierzmowanej. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Partyzantów od PP Moskal 190 do PP Bochenek 48. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.