• Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Mszach św. Roratnich, które są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o godz. 6:45. Szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami. Nowenna w środę o 17:30.
  • Poświęciliśmy opłatki na stoły wigilijne. Przez Adwent Pan Organista będzie je rozprowadzał po całej parafii. Prosimy o życzliwe jego przyjęcie. Ofiary składane przy tej okazji stanowią część zapłaty za jego posługę w naszej parafii. Gdyby ktoś był nieobecny można będzie także nabyć opłatki w zakrystii.
  • Rodziców nieobecnych na spotkaniu w kwestii bierzmowania zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  • Boże Nutki dziś po każdej Mszy będą rozprowadzać sianko na nasze stoły wigilijne, wesprzyjmy ich ofiarami; w ten sposób pomożemy naszym dzieciom w różnych wyjazdach.
  • Dziś również Stowarzyszenie „Kolonia” Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzi kiermasz stroików świątecznych wykonanych przez swoich podopiecznych.
  • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Uczniowie SP nr 1 serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców Sułkowic na Jasełka, które zostaną wystawione dzisiaj o godzinie 15:00 w SP nr 1 na hali sportowej. W programie: Przedstawienie Jasełkowe „Bóg między nami”, koncert kolędy oraz kiermasz bożonarodzeniowy.
  • W piątek zapraszamy na Mszę wieczorną i Uwielbieniową Adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną z indywidualnym błogosławieństwem.
  • Pouczenie przed chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcili swoje dziecko do końca grudnia w piątek na plebanii po Mszy św. wieczornej.
  • Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w sobotę 22 XII w następującym porządku: 8:00 - 12:00 oraz 14:00 – 18.00. Nie ma spowiedzi wieczornej.
  • W sobotę również zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity. W grudniu mija 1 rocznica tego nabożeństwo w naszej parafii. Młodzież wyjeżdżająca na ŚDM będzie już od godz. 17.00 rozprowadzać róże przed kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd młodzieży do Panamy. Podczas nabożeństwa odbędzie się poświęcenie róż, które następnie zabieramy do swoich domów. Z tyłu kościoła znajduje się koszyk na intencje do św. Rity.
  • W przyszłą niedziele ukaże się nowy numer "Od Serca". W nim artykuł: „Cuda dzieją się każdego dnia, tuż obok nas”, „św. Jan Bosko patron ŚDM w Panamie”, historia chóru Appasionata oraz plan tegorocznej kolędy.
  • W zakrystii dostępne są świece „Caritas” w ramach dzieła świątecznej pomocy dzieciom.
  • Trwa zbiórka misiów pluszowych. Akcja potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. Czyste pluszaki można składać do kosza przy obrazie św. Józefa. Miśki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom w ramach wypełnienia uczynku miłosierdzia co do duszy strapionych pocieszać.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę, bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty. Składka zeszłotygodniowa na fundusz remontowy wyniosła 9902 złotych.
  • Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego w nim artykuł o tym, jak kardynał Henry Newman odkrył pełną prawdę w Kościele katolickim oraz bezpłatny dodatek płyta CD z najpiękniejszymi kolędami. Dostępny jest również „Mały Gość” dla dzieci.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy bloku nr 1. Bóg zapłać! W tym tygodniu z racji spowiedzi i w całym okresie świątecznym za czystość zadba pan Kościelny.