• Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Prosimy o zapoznanie się z planem, który dostępny jest w najnowszym numerze "Od Serca", na ulotkach z tyłu kościoła, w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej. Rekolekcje głosi do nas ks. Andrzej Dobrzański, a do dzieci ze szkół i przedszkoli siostra Olena oraz Katarzyna ze Zgromadzenia Sióstr Prezentek.

• Nauka rekolekcyjna dla uczniów klas I-VI odbywa się w szkole. Na Msze św. dla dzieci we wtorek i środę zapraszamy także rodziców, którzy pomogą w opiece nad pociechami. W środę szczególnie prosimy rodziców uczniów, którzy mają dzień wolny od zajęć w związku z egzaminami, aby umożliwili im udział w Eucharystii. Dyrekcjom Szkół i Przedszkoli oraz nauczycielom już teraz dziękujemy za współpracę i opiekę nad dziećmi podczas rekolekcji.

• W poniedziałek odwiedzimy obłożnie chorych z Komunią św. od godz. 8.30. Rejon ks. Wojciecha od godz. 10.30. W zakrystii można zgłaszać dodatkowych chorych.

• We wtorek spowiedź przedświąteczna od 8:00 do 12:00 oraz od 14:00 do 18:00.

• W środę na wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami.

• W czwartek na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczno Ekonomicznych im. Mikołaja Reja przy ul. Żeromskiego 17 w Myślenicach odbędą się Targi Pracy. Urząd Pracy zaprasza osoby bezrobotne oraz osoby pracujące, które myślą o zmianie dotychczasowej pracy.

• Także w czwartek Grupa środowiskowa Stowarzyszenia „Kolonia” serdecznie zaprasza na Drogę Krzyżową na godzinę 16 do naszego kościoła. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie integracyjne w salce katechetycznej.

• Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

* w piątek po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa ulicami miasta, przejdziemy według trasy zeszłorocznej, czyli ulicami: Tysiąclecia, Zagumnie i przez ul. Sportową do Kaplicy Krzyża Świętego na Oblasku. Tam zakończenie Apelem Jasnogórskim. W tym dniu nie ma Drogi Krzyżowej o 16:30 oraz 17:15.

* 18 kwietnia o północy ruszy Extremalna Droga Krzyżowa do Kalwarii Zebrzydowskiej.

• Adoracja w intencji trzeźwości odbędzie się w sobotę po Mszy św. wieczornej. Zmiana spowodowana tym, że w tym roku trzeci sobota kwietnia tj. Wielka Sobota.

• W sobotę także po Mszy św. wieczornej pouczenie dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy będą chrzcili swoje dziecko w kwietniu.

• Za tydzień, w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 11:30 uroczyste poświęcenie palm i procesja.

• Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę, bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Przyszło tygodniowa skład będzie przeznaczona na fundusz remontowy.

• Dostępny jest „Gość Niedzielny” w którym znajduje się płyta z filmem o św. Ignacy Loyoli. To doskonale opowiedziana historia o założycielu jezuitów.

• Przed kościołem ministranci rozprowadzają nowy numer „Od Serca”, a w nim wywiad z ks. Patrykiem, plan rekolekcji oraz świadectwa uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

• Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Partyzantów od p. Kuchtów 266 do p. Frosztęgów 85. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Partyzantów od p. Kozików do p. Ptak 152. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.