• Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przeżywają Pierwszą rocznice Komunii św. we wtorek po wieczornej Mszy św w kościele.
  • W środę spowiedź w parafii w Biertowicach od 13:00 do 18:00.
  • W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie ma porannych Mszy św. Kancelaria czynna tylko w środę od godz. 16.00.

• Program Triduum Paschalnego:
    • WIELKI CZWARTEK
    • - 19:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00. W tym dniu nie ma spowiedzi w kościele.
  • - 21:00 adorację poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • - 22:00 adorację poprowadzi Domowy Kościół.
  • - 23:00 adorację poprowadzi wspólnota "Effatha".
  • o północy wyruszy Extremalna Droga Krzyżowa do Kalwarii Zebrzydowskiej spod kościółka św. Zofii.

• WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki Pańskiej.
    • W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Nie ma dyspensy. Spowiedź od 22:00 przez całą noc do 6:00.
  • - 7:00 rozpoczęcie Adoracji Jutrznią.
  • - 15:00 Droga Krzyżowa dla wszystkich.
  • - 16:00 Adoracja Dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  • - 19:00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  • - 21:00 Gorzkie Żale
  • - 22:00 Droga Krzyżowa – prowadzi Straż Honorowa.
  • W nocy Adoracja Pana Jezusa w Grobie według wyznaczonych rejonów:
    - 1:00 – 2:00 – Os. Zielona: Bloki i Domki, ulice: Szkolna, Smereczyńskiego, Ptasznica i Sucha Góra
    - 2:00 – 3:00 – ulice: 1 Maja, Zagumnie, Polna, Tysiąclecia, Granica, Wąska, 24 lipca, Zagroda, Rynek i 11 listopada
    - 3:00 – 4:00 – ulice:  Zarzecze, Na Oblasek, 21 stycznia, Krzywa, Sportowa
    - 4:00 – 5:00 – ulice: Na Węgry, Kowalska, Wolności, Kpt. Stanaszka, Wyzwolenia i Ślusarska
    - 5:00 – 6:00 – ulica Partyzantów, Starowiejska
    • WIELKA SOBOTA
    • - 7:00 Jutrznia.
  • - Poświecenie pokarmów o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 16:00.
  • - 19:30 Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy przynieść świece. Po Liturgii wieczornej procesja rezurekcyjna.

• W przyszła niedzielę zbiórka przed kościołem na budowę studni w Tanzanii. Dotychczas zebrana kwota to 7 586 złotych 50 groszy. Koszt budowy to 30 000 złotych.
  • Dziś w „Gościu Niedzielnym znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego, a także komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka, skierowanej do młodych. Dla dzieci dostępny nowy numer „Małego Gościa”.
  • W dniach  29 30 marca wolontariusze Caritas brali udział w XVI Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności.

Tym razem dzięki naszym darczyńcom udało nam się pozyskać prawie 1000 kg artykułów spożywczych i przemysłowych - o wartości ponad 6100 zł. Artykuły te zostały rozdzielone pomiędzy mieszkańców Sułkowic oraz pobliskich miejscowości.

Tym razem żywność dotarła do 100 rodzin (tj. do 233 osób). W pierwszej kolejności były to osoby starsze i samotne.

Bardzo gorąco dziękujemy naszym wspaniałym Darczyńcom, a także Zarządom, Kierownictwu oraz Pracownikom Sklepów Biedronka, Delikatesy Centrum oraz Market Euro, a także Wolontariuszom i Kierowcom oraz Stowarzyszeniu Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sułkowicach – „KLUB SENIORA” za to, że nasza skromna pomoc mogła dotrzeć do przed świętami do rodzin.

• Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę i składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta tj. strażakom, Orkiestrze Dętej oraz osobom czytających rozważania.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Partyzantów od p. Kozików do p. Ptak 152. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy p. Zakrystianinowi z ul. Zagumnie 29.