• Dzisiaj o godz. 15:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ na plebanii.
• Również dzisiaj Międzypokoleniowa Inicjatywa Kulturalno-Samokształceniowa zaprasza na III Spacer Rodzinny. Zbiórka o godz. 13:30 na parkingu przy Stacji Uzdatniania Wody na Gościbi.
• Trwa październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej, którą w naszym kościele odmawiamy codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. W gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii znajduje się lista odpowiedzialnych za prowadzenie różańca w poszczególne dni.

• W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołem będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
• Rozpoczęliśmy przyjmowanie wypominków jednorazowych i rocznych. Ze stolików za ławkami można zabrać kartki na wypominki jednorazowe, które wyraźnie wypisane składamy wraz z dobrowolną ofiarą do puszki w zakrystii. Wypominki roczne zapisywane są do zeszytów po każdej Mszy św. w zakrystii. Przypominamy, że za każdą zapisaną osobę na wypominki roczne składamy ofiarę nie mniejszą niż ofiara na Mszę św.
• Przy porządkowaniu grobów na cmentarzu bardzo prosimy o dokładne oddzielanie odpadów. Nie mieszajmy trawy, plastiku i szkła. Ma to wpływ na wysokość kosztów wywozu śmieci, co stanowi duże obciążenie dla budżetu parafii. Do środy zostaną przygotowane oddzielne miejsca na odpady na śmietniku.
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o roli bł. ks. Michała Sopoćki w życiu św. Faustyny i szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego.
• W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na fundusz remontowy.
• Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Na Oblasek. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Zarzecze. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.