• Dzisiaj spowiedź w Biertowicach w godz. 13.00-16.00.
  • Dzisiaj także comiesięczny dzień modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo. Od godz. 17.00 młodzież z Grupy Apostolskiej będzie rozprowadzała róże, zbierając ofiarę na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii.
  • Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za Kościół i Ojczyznę z adoracją Najświętszego Sakramentu codziennie, oprócz 24 i 26 grudnia, o godz. 17.30.
  • Przed nami świętowanie tajemnicy Bożego Narodzenia:
    • W wtorek przypada Wigilia. Od godz. 8.00 odwiedzimy chorych w domach. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Wieczór wigilijny przeżyjmy w duchu chrześcijańskim, podtrzymując nasze tradycje. Chociaż nie ma obowiązku, zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych. Nie sięgajmy po alkohol.
    • Zapraszamy na tradycyjną Pasterkę, sprawowaną o północy z 24 na 25 grudnia. Ofiara na tacę będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
    • W środę – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przystąpić do Komunii św. w ciągu dnia. Składka na tzw. świętopietrze, czyli na działalność Stolicy Apostolskiej.
    • W czwartek – święto św. Szczepana. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (chrzty) i 11.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Ofiara na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • Oktawa Bożego Narodzenia nie ma rangi uroczystości, dlatego w najbliższy piątek normalnie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Od piątku, 27 grudnia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską – tzw. kolędę. Plan jest umieszczony w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej parafii oraz w najnowszym „Od Serca”.
  • W przyszłą niedzielę przypada święto Najświętszej Rodziny. Będziemy w sposób szczególny modlić się za każdą rodzinę tworzącą naszą wspólnotę parafialną. Msza św. z błogosławieństwem rodzin o godz. 11.30.
  • Z powodu kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna do 13 stycznia. Sprawy pilne prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach św. porannych w dni powszednie.
  • Msza św. w intencji rodzin odwiedzonych przez pana Organistę będzie sprawowana w Boże Narodzenie o godz. 8.30. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii. Tam też są dostępne świece świątecznego dzieła pomocy dzieciom Caritas i sianko na stół wigilijny.
  • Przed kościołem odbywa się kiermasz prac bożonarodzeniowych, wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Harbutowic. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  • Ministranci rozprowadzają nowy numer naszej gazety parafialnej „Od Serca”. W nim wiele ciekawych artykułów, relacji i wspomnień, a także plan kolędy. Zachęcamy także do przeczytania świątecznego numeru „Gościa Niedzielnego” - obejmuje on dwa tygodnie, cena wynosi wyjątkowo 10 złotych.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za wsparcie kiermaszów i kwest organizowanych przez szkoły i grupy parafialne. W imieniu księdza proboszcza z Palczy dziękujemy za ofiary na rozbudowę tamtejszego kościoła w kwocie 11905 złotych.
  • W okresie świątecznym o dekoracje i czystość świątyni dba pan zakrystianin i służba liturgiczna. Dziękujemy za ich troskę o piękno naszego kościoła.