V NIEDZIELA WIELKANOCNA  

 • We wtorek 30 kwietna 80 -ta rocznica tragicznych wydarzeń 1944 roku, podczas których męczeńską śmierć z rąk hitlerowców we własnych domach, więzieniach i obozach kaźni ponieśli mieszkańcy Sułkowic. W ich intencji odprawiona zostanie Msza Św. o godz. 18.00. na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców a szczególnie dzieci, wnuki i prawnuki ofiar.
 • Od środy – 1 maja rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu          w kaplicy św. Zofii. Początek adoracji w każdy dzień powszedni po rannej Mszy św. a zakończenie ok. g. 17:30. Zachęcamy aby w czasie przeżywanego w naszej Archidiecezji Kongresu Eucharystycznego znaleźć czas na choćby jedną w tygodniu adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W środę rozpoczniemy także nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedziele przy kapliczkach naszej parafii o g. 16.00 według następującego porządku:
 • 5 maja – przy ul. Na Oblasek
 • 12 maja – przy ul. Na Węgry
 • 19 maja – przy ul. Ptasznica
 • 26 maja – przy ul. Partyzantów

W czasie tych nabożeństw będziemy się modlić w intencjach Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje.

 • Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc maj: „ O nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego”.
 • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
 • w poniedziałek /29.04/ - wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny dziewicy  i doktora Kościoła; patronki Europy
 • w środę - /01.05/ - wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. Ze względu na nabożeństwa majowe, Nowennę do MB Nieustającej Pomocy przez cały miesiąc maj będziemy odprawiać w środy o godz. 17.30
 • we czwartek /02.05/ - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; I czwartek miesiąca; okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od g. 17.00. Po nabożeństwie majowym „Godzina święta” prowadzona przez SH Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • w piątek /03.05/ - uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w naszym kościele będą się o 7.00, 8.30, 10.00 i wieczorem o 18.00. Po nabożeństwie majowym – adoracja Najświętszego Sakramentu a na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych.
 • w sobotę /04.05/ - I sobota miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych z Komunią świętą. W tym dniu przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków. Naszym strażakom z OSP w Sułkowicach składamy najlepsze życzenia bezpiecznej służby wspartej opieką św. patrona. Msza święta w ich intencji oraz ich rodzin zostanie odprawiona o g. 18.00. Po Mszy świętej i majówce nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 • W przyszłą niedzielę w Sanktuarium MB Pani Myślenickiej o g. 19.00 Msza święta, na którą zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów.
 • Bóg zapłać mieszkańcom z Tysiąclecia wraz z Domem Nauczyciela oraz ul. Na Granicy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom  z ul. Sportowa – od Cepelii do pp. Stokłosów (nr 39). Sprzątanie w sobotę po Mszy świętej porannej.
 • Apostolat „Złota Róża” zaprasza na pielgrzymkę autokarową trasą sanktuariów maryjnych: Piekary Śląskie, Licheń oraz Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Pielgrzymka planowana jest w dniach od 24-26 maja. Bliższe informacje oraz zapisy u animatorki p. Mieczysławy Sroki.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z tyłu kościoła są do zabrania bezpłatne numery czasopisma Dobre Nowiny.