• Wciąż trwa stan zagrożenia epidemią i nadal obowiązuje dyspensa Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św.
  • W naszej świątyni może gromadzić się maksymalnie 56 osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie tego limitu w duchu odpowiedzialności i posłuszeństwa.
    • Trzeba mieć założoną maskę – do przyjęcia Komunii Św. ostrożnie ją odsłaniamy.
    • Istnieje możliwość przyjęcia Komunii Św. na rękę, zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego.
      • Osoby chcące przyjąć Pana Jezusa w taki sposób, powinny podejść jako pierwsze do kapłana udzielającego Komunii Św. – pozostali są proszeni o spokojne odczekanie i ich przepuszczenie.
      • Należy odsłonić maskę, wyciągnąć przed siebie ręce, trzymając lewą dłoń na prawej.
      • Kapłan złoży Ciało Chrystusa na lewej dłoni, ponieważ prawą trzeba włożyć Ciało Pańskie do ust. Należy uczynić to, stojąc przed kapłanem i dopiero po tym odejść do ławki.
    • Miejsca należy zajmować w całej przestrzeni kościoła, zachowując przynajmniej 2 metry odległości od innych osób, także podczas przyjmowania Komunii Św.
  • Przypominamy, że obowiązuje zmieniony porządek Mszy Św. w niedziele. Są one sprawowane w następujących godzinach: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 17.00 i 18.00. Wszystkie są transmitowane na stronie parafii - tutaj (kliknij). Wypominki są czytane o 6.10 i 16.40. Prosimy o zapoznanie się z planem intencji w gablocie lub na stronie parafii.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku: rano po zakończeniu Mszy Św. do 8.30, zaś wieczorem od 17.00 do rozpoczęcia Mszy Św.
  • Nabożeństwa majowe są odprawiane od poniedziałku do soboty o 17.30. W niedziele litania do Matki Bożej jest recytowana po Mszy Św. o 18.00.
  • Odmawiajmy różaniec i litanię loretańską w naszych domach. Wzywajmy pomocy Maryi – z pewnością wiele razy doświadczyliśmy Jej opieki w naszym życiu.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Godzina Święta.
  • W piątek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Kancelaria parafialna pozostaje nieczynna – sprawy prosimy zgłaszać telefonicznie lub po Mszach Św. w zakrystii.
  • Jest dostępny nowy numer „Gościa Niedzielnego” – zachęcamy do lektury.
  • Dziękujemy za ofiary na utrzymanie naszej świątyni, składane na tacę lub przelewane na konto parafii (numer konta znajduje się tutaj - kliknij).
  • Dziękujemy Panu Kościelnemu za dbałość o porządek w kościele. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Partyzantów, od pp. Francuziak (125) do pp. Motal (258). Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.
  • Urząd Miejski zachęca do włączenia się do akcji szycia masek ochronnych poprzez prace krawieckie lub dostarczenie materiału. Więcej informacji na stronie internetowej gminy.