• We wtorek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
  • Dziś po Mszach Świętych rozdanie nagród dla dzieci uczestniczących w nabożeństwie różańcowym w salce na plebanii.
  • Trwamy w modlitwie wynagradzającej Panu Jezusowi przez Adorację Najświętszego sakramentu. Codziennie od godz. 15.00 do 17.30. Zapraszamy serdecznie.
  • Dziś także przypada nabożeństwo do Św. Rity, które odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej. Można jeszcze składać intencje do puszek.
  • Pobłogosławiliśmy opłatki na stół wigilijny. Od jutra pan Organista będzie je rozprowadzał po całej parafii. Prosimy o jego życzliwe przyjęcie. Ofiary składane przy tej okazji stanowią część zapłaty za jego posługę. Gdyby ktoś był nieobecny w domu, opłatki będzie można nabyć także w zakrystii. Tam również są dostępne świece Caritasu w ramach akcji świątecznego dzieła pomocy dzieciom.
  • Dodatkowa Msza Święta za zmarłą siostrę Stanisławę Chodnik odbędzie się w sobotę o godz. 14.00.
  • Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w Roratach. Dokładne informacje podamy w przyszłą niedzielę.
  • Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach internetowych "ODDANIE 33". To 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za jej pośrednictwem Panu Jezusowi. Tę drogę duchową polecali i osobiście praktykowali wszyscy papieże XX w. 33 dniowe rekolekcje można rozpocząć w dowolnym terminie. Szczegóły na stronie internetowej ODDANIE 33.pl, a na żywo od dnia 29 listopada na kanale "Różaniec Do Granic Nieba". Duchowość całkowitego oddania się Matce Bożej to sprawdzona i pewna droga duchowa, która otrzymała pełne błogosławieństwo Kościoła. Droga ta oparta jest na "Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Marii Panny" świętego Ludwika Marii Grignion de Montfort. To 33 dni, które mogą zmienić wszystko.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  • Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Zarzecze. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Zagumnie – od pp. Kurków do pp. Kuźniarów.
  • Wszystkim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.