• W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. W piątki droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. W niedziele gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna. W niedziele wielkopostne nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w salce na plebanii rozpoczniemy kurs przedmałżeński trwający przez 4 niedziele. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  • W związku z rokiem św. Józefa można uzyskać odpust zupełny. Modlitwa dotychczas odmawiana w naszej parafii za wstawiennictwem tego świętego zostaje przeniesiona z wtorku na środę. Możliwości zyskiwania odpustu zupełnego z racji tego roku znajdują się na stronie naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem.
  • W tym roku wyjątkowo rekolekcje wielkopostne odbędą się od 4 niedzieli Wielkiego Postu. Szczegółowy plan zostanie podany w późniejszym terminie.
  • Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do przymiarki strojów do pierwszej komunii świętej we wtorek 9 marca o godz. 16.00 w salce na plebanii.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.
    Możliwość spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. Przypominamy, że młodzież szczególnie uczniowie klas 8 w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania mają regularnie korzystać ze spowiedzi świętej. Prosimy rodziców o dopilnowanie tego.
    Po Mszach św. wieczornych odbędą się:

- w czwartek – Godzina Święta,

- w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę „Effata”,

- w sobotę – adoracja wraz z różańcem Fatimskim. Od tego miesiąca Msza Św. w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca o godz. 18.00, a za parafian o godz. 6.45.

Księża udadzą się do chorych w sobotę od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych do Zakrystii.

• Zachęcamy także, aby w sobotę odmówić z rodziną 10 różańca lub cały różaniec wokół gromnicy.
  • Grupa Środowiskowa Stowarzyszenia Kolonia zaprasza podopiecznych z rodzicami oraz wolontariuszy na Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
  • W sobotę na Mszy św. wieczornej udzielimy sakramentu Chrztu świętego. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej na plebanii.
  • Intencja dla róż różańcowych na miesiąc marzec „ O zrozumienie ducha pokuty i umartwienia”.
  • Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz „Stasia” dla dzieci.
  • Z osiedla Zielona od nr. 26 do końca były 4 osoby do sprzątania kościoła. Bóg Zapłać. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Partyzantów od pp. Gibas do pp. Koźlak. Sprzątanie w sobotę po Mszy Św. porannej.