• Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Blask Prawdy”. Przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • w poniedziałek /17.10/ - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  • we wtorek /18.10/ - święto św. Łukasza, Ewangelisty,
  • w środę /19.10/ - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika,
  • w czwartek /20.10/ - uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa,
  • w piątek /21.10/ - z racji zbliżającej się Niedzieli Misyjnej w czasie Mszy świętej wieczornej będzie zbierana składka na adopcję misyjną dającą możliwości kształcenia dzieci i młodzieży w krajach misyjnych, po Mszy świętej adoracja prowadzona przez wspólnotę „Effatha”,
  • w sobotę /22.10/ - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża; po Mszy świętej o godzinie 18.00 nabożeństwo do św. Rity,
  • Przez cały październik spotykamy się na modlitwie różańcowej, którą w naszym kościele odmawiamy codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, szczególnie w intencji pokoju i naszej Ojczyzny.
  • Grupa Środowiskowa Stowarzyszenia Kolonia dziękuje za ofiary złożone na rehabilitację podopiecznych w kwocie 5558 zł. i zaprasza w piątek 21 października o g. 16.00 wszystkich podopiecznych, wolontariuszy oraz osoby wspierające na Różaniec a następnie spotkanie do salki parafialnej.
  • Trwa przyjmowanie wypominków jednorazowych i rocznych. Ze stolików za ławkami można zabrać kartki do wypisania zmarłych. Wypominki jednorazowe składamy wraz z dobrowolną ofiarą do puszki w zakrystii. Wypominki roczne przyjmowane są w kancelarii parafialnej lub zakrystii po Mszy świętej - ofiara tak jak wcześniej w wysokości intencji mszalnej. Podobnie jak w poprzednich latach przy okazji wypominków prosimy o składanie w opisanych kopertach ofiar na wywóz śmieci i prace porządkowe na cmentarzu parafialnym w wysokości 30 złotych od rodziny.
  • Bóg zapłać mieszkańcom ul. Szkolna i ul. Smereczyńskiego za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Ptasznica i ul. Sucha Góra. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.