• Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień – czas, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  • Dzisiaj przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Na rynku w Wadowicach od g. 18.00 odbędzie się Koncert "Nie zastąpi Ciebie nikt" realizowany przez TVP oraz Polskie Radio i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie będzie spotkanie organizowane przez Archidiecezję Krakowską od godz. 20.00. Wieczorem także w naszym kościele od g. 20.00 do 22.00 będzie modlitewne czuwanie jako znak pamięci oraz wdzięczności dla Papieża Polaka. Osoby, które pozostają w domach, zachęcamy do duchowej łączności i do zapalenia świec w oknach mieszkań o godz. 21.37.
  • Rodzicom bierzmowanej młodzieży dziękujemy za posprzątanie kościoła, ofiarę na kwiaty oraz za dar ołtarza: dwa ornaty i Mszał do sprawowania Eucharystii.
  • Pouczenie dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w tym tygodniu w środę po wieczornej Mszy świętej.
  • Intencja modlitwy dla Róż Różańcowych na kwiecień: „O trwałe owoce rekolekcji i wierne kroczenie za Chrystusem Zmartwychwstałym dla naszej wspólnoty parafialnej.
  • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko do środy włącznie.
  • Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Bóg Zapłać za ofiary złożone miesiąc temu zebrano kwotę 12.800 zł.
  • Na stoliku z tyłu kościoła jest do zabrania numer nadzwyczajny bezpłatnego czasopisma „Dobre Nowiny” poświęcony obronie św. Jana Pawła II.
  • Program Triduum Paschalnego w naszej parafii:
  • Wielki Czwartek

Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 24.00. Do prowadzenia adoracji zapraszamy:

• od 21.00 - Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • od 22.00 - Grupę Apostolską
  • od 23.00 – Wspólnotę Effatha

O północy spod kościoła św. Zofii wyruszy nocna Droga Krzyżowa do Kalwarii. Uczestnicy proszeni są o zabranie kamizelek odblaskowych lub innych elementów odblaskowych. Powrót we własnym zakresie.

• Wielki Piątek

W tym dniu obowiązuje post ilościowy wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia - od których nie ma dyspensy. Adorację w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 7.00.

O godz. 15.00 w kościele odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 19.00. Składa się ona z Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. Na zakończenie liturgii w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego i rozpoczniemy całonocne czuwanie.

- o 21.00 – będą Gorzkie Żale

- o 22.00 – Droga krzyżowa

- o 23.00 – Adoracja prowadzona przez Domowy Kościół

Po północy zapraszamy wszystkich mieszkańców parafii do modlitewnego czuwania według wyznaczonych rejonów:

• 24:00 Zagumnie, ul. 1 maja, ul. Polna, ul. Tysiąclecia, ul. Na Granicy,
  • 01:00 Sucha Góra, ul. Ptasznica, ul. Smereczyńskiego, ul. Szkolna, Osiedle i Bloki
  • 02:00 Na Węgry, ul. Kowalska,
  • 03:00 Partyzantów, ul. Starowiejska
  • 04:00 Sportowa, ul. Leśna, ul. Krzywa, ul. Zarzecze, ul. Na Oblasek
  • 05:00 11 listopada, ul. Wolności, ul. Wyzwolenia, ul, Stanaszka, ul. Ślusarska, ul. Wąska, ul. 24 lipca, ul. Zagroda, Rynek

Dyżur w jednym konfesjonale będzie przez całą noc od g. 21.00 do g. 6.00. Ofiary składane przy krzyżu są przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie.

• Wielka Sobota

Cały dzień będzie adoracja przy Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów przeznaczonych na stół wielkanocny o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 16:00.

Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę.

• Wigilia Paschalna

Liturgia w sobotę wieczorem rozpocznie się o 20.00. Liturgia Wigilii Paschalnej składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej i liturgii eucharystycznej. Prosimy o przyniesienie świec. Po Liturgii będzie procesja rezurekcyjna. Prosimy o przygotowanie feretronów, chorągwi i sztandarów.

Program obchodów Triduum Paschalnego jest wywieszony w gablotach przed kościołem i znajduje się na stronie internetowej parafii.

• W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.Msze święte w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.
  • W poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.

Wstawiennictwu św. Michała Archanioła polecajmy całą naszą parafię prosząc o dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia. „Święty Michale Archaniele…”