• Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy dziś, na początku Tygodnia Biblijnego – Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego.    W naszej parafii gościmy ks. Aleksego Pliszczyńskiego – Misjonarza z Boliwii pracującego w Diecezji Oruro, który po Mszach świętych przed kościołem będzie zbierał ofiary na działalność misyjną w tym kraju.
  • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • w poniedziałek /24.04/ - przeniesiona z dnia dzisiejszego liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • we wtorek /25.04/ - święto św. Marka, Ewangelisty, patrona naszego Księdza Arcybiskupa, pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w jego intencji.
  • w sobotę /29.04/ - święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej;
  • W czwartek 27 kwietnia o g. 18.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas czwartych przed Rocznicą I Komunii świętej.
  • W przyszłą niedzielę 30 kwietnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę tragicznych wydarzeń z 1944 roku, podczas których męczeńską śmierć z rąk hitlerowców we własnych domach, więzieniach i obozach kaźni ponieśli mieszkańcy Sułkowic. W ich intencji odprawiona zostanie Msza Św. o godz. 18.00. Po wspólnej modlitwie zostaną złożone wieńce pod pamiątkową tablicą na budynku Starej Szkoły.
  • Bóg zapłać mieszkańcom ul. Kowalskiej – od pp. Garbień (nr 79) do pp. Jamróz (nr 140) za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Kowalskiej – od pp. Bochenek (138 ) do pp. Jędrzejowskich (nr 56). Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.