• Dzisiejsza niedziela obchodzona w Kościele jako niedziela Dobrego Pasterza, jest Światowym Dniem Modlitwy o Powołania. Nasz parafianin kleryk Michał, od jutra rozpoczyna rekolekcje przed Święceniami Diakonatu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach i módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii.
 • Dziś po Mszy świętej wieczornej odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedziele przy kapliczkach naszej parafii o g. 16.00 według następującego porządku:
 • 7 maja – przy ul. Partyzantów
 • 14 maja – przy ul. Na Oblasek
 • 21 maja – przy ul. Na Węgry
 • 28 maja – przy ul. Ptasznica

        W czasie tych nabożeństw będziemy się modlić za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje.

 • W dniu dzisiejszym obchodzimy kolejną rocznicę tragicznych wydarzeń z 1944 roku, podczas których męczeńską śmierć z rąk hitlerowców we własnych domach, więzieniach i obozach kaźni ponieśli mieszkańcy Sułkowic. W ich intencji odprawiona zostanie Msza Św. o godz. 18.00. Po wspólnej modlitwie zostaną złożone wieńce pod pamiątkową tablicą na budynku Starej Szkoły.
 • Od poniedziałku rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu w kościele św. Zofii. Początek adoracji w każdy dzień powszedni po rannej Mszy św. a zakończenie ok. g. 17:30.
 • Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc maj: „ O nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego”.
 • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
 • w poniedziałek /01.05/ - wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika
 • we wtorek /02.05/ - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
 • w środę /03.05/ - uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w naszym kościele będą się o 7.00, 8.30, 10.00 i wieczorem o 18.00.

        Nowennę do MB Nieustającej Pomocy przez cały miesiąc maj będziemy odprawiać o godz. 17.30

 • w czwartek /04.05/ - święto św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków. Naszym strażakom z OSP w Sułkowicach składamy najlepsze życzenia bezpiecznej służby wspartej opieką św. patrona. W związku Jubileuszem 140-lecia powstania OSP w Sułkowicach oraz poświęceniem nowych pojazdów uroczysta Msza święta zaplanowana jest na 2 września.

         Z racji I czwartku okazja do spowiedzi od g. 17.00. Po Mszy świętej wieczornej „Godzina święta” oraz spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w salce na   plebanii.

 • w piątek /05.05/ – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana; I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi po południu od 16.30. Po rannej i wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o g. 18.00 – spotkanie dla rodziców i chrzestnych.
 • w sobotę /06.05/– święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; I sobota miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych z Komunią świętą. Na Mszy świętej o godz. 18.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Po Mszy świętej będzie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 • Ksiądz Aleksander misjonarz z Boliwii składa serdeczne – Bóg Zapłać za złożone w minioną niedzielę ofiary na Misje w kwocie 20880 zł.
 • Bóg zapłać mieszkańcom ul. Kowalskiej – od pp. Bochenek (138 ) do pp. Jędrzejowskich (nr 56) za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul.. Kowalskiej – od pp. Tyrawa (nr 52) do końca ulicy. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.