• Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • we wtorek /11.07/ - święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • w środę /12.07/ - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w czwartek /13.07/ – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • w sobotę /15.07/ – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; po Mszy świętej wieczornej  adoracja w intencji osób uzależnionych oraz ich rodzin a w salce na plebanii pouczenie dla rodziców i chrzestnych.
  • Dziękujemy wszystkim, ktorzy swoimi ofiarami na cele inwestycyjne wsparli prace przy odnowieniu ogrodzenia wokół kościoła.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Tysiąclecia oraz ul. Na Granicy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z Sportowa – od Cepelii do pp. Stokłosów (nr 39. Sprzątanie w sobotę po porannej Mszy świętej.
  • XIV Pielgrzymka Rowerowa z Sułkowic na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 20 do 24 lipca. Zapisy przyjmują p. Andrzej Piwowarski oraz p. Wojciech Bargieł (telefony kontaktowe i Regulamin pielgrzymki dostępne są na stronie internetowej parafii). Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej wieczornej w salce na plebanii.
  • Proszono o przekazanie ogłoszenia:

W tym roku przypada 80 rocznica pacyfikacji Sułkowic i Harbutowic. Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza Mieszkańców do udziału w uroczystych obchodach, które odbędą się wyjątkowo 14 lipca. Rozpocznie je Msza święta koncelebrowana o godz. 16.00 przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolitę Krakowskiego w kościele parafialnym w Sułkowicach. Po Mszy świętej przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji odbędą się uroczyste obchody rocznicowe z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy: wciągnięcie flagi państwowej na maszt, odśpiewanie hymnu, odczytanie apelu pamięci i złożenie wiązanek.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników uroczystości przewidziany jest poczęstunek w parku i udzielona jest dyspensa od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.