• Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień:
  • W poniedziałek (31.07) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  • We wtorek (1.08) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa
    i doktora Kościoła. W tym dniu przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  • W środę (2.08) wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Wierni którzy nawiedzą kościół i pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga mogą
    w tym dniu uzyskać odpust Porcjunkuli.
  • W pierwszy czwartek miesiąca (3.08) możliwość spowiedzi od godziny 17:00. Po wieczornej Mszy świętej Godzina święta, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W piątek (4.08) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów. W modlitwie pamiętamy o naszym Księdzu Proboszczu. Po porannej i wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi przed poranną Mszą świętą i popołudniu od 16:30. Po wieczornej Mszy świętej pouczenie przedchrzcielne w salce na plebanii.
  • W pierwszą sobotę miesiąca (5.08) odwiedziny chorych w domach od godziny 8:00 (rejon ks. Edwarda i ks. Maćka), i od godziny 10:30 rejon Księdza Proboszcza. Po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
  • Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc sierpień: O głębsze przeżywanie Sakramentu Eucharystii
  • Zachęcamy do udziału w corocznych dróżkach kalwaryjskich. Dróżki Pana Jezusa rozpoczną się 6 sierpnia od Mszy świętej w bazylice godzinie 6:00 następnie, o 7.15 w asyście Orkiestry Dętej z Sułkowic wyruszymy
    z modlitwą z Placu Rajskiego. Dróżki Matki Bożej w niedzielę 13 sierpnia, rozpoczęcie również Mszą świętą o godzinie 6:00. Dróżki za zmarłych odprawimy w niedzielę 1 października. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Krzywej za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Leśnej. Sprzątanie w sobotę po porannej Mszy świętej.