• Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza święta dla uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół średnich będzie o g. 8.00. Po Mszy świętej najmłodszym uczniom zostaną poświęcone plecaki - tornistry i przybory szkolne.
  • Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami: przez uczestników metropolitalnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu (6-8 września br.) oraz przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.
  • Kalendarz Liturgiczny:
  • w czwartek /07.09/ - I czwartek miesiąca, po Mszy świętej „Godzina święta” oraz spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w piątek /08.09/ - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej po Mszy Św. błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu. W tym dniu na Mszę świętą o g. 18.00 zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne. Będziemy prosić Matkę Bożą, aby wypraszała dla nas u Swego Syna łaski potrzebne w nowym roku formacyjnym.
  • W sobotę /09.09/ - po Mszy świętej wieczornej adoracja w intencji osób uzależnionych i ich rodzin
  • Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium-krakow.pl
  • W przyszłą niedzielę będzie zbierana składka na inwestycje parafialne. Bóg Zapłać za ofiary złożone w sierpniu w kwocie 11190 zł.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Zagumnie od pp. Kozików do pp. Blak za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Zagumnie (od numeru 61 do końca) oraz z ul. Polna. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.