• Dzisiaj w Markowej beatyfikacja rodziny Ulmów zamordowanych przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów.
  • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • we wtorek /12.09/ – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; o godz. 20.00 parafialna grupa „Mężczyźni św. Józefa” zaprasza chętnych mężczyzn na wspólną adorację w kościele oraz spotkanie w salce na plebanii.
  • w środę /13.09/ – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa
  • w czwartek /14.09/ – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; uroczystości odpustowe w Sanktuarium Krakowie Mogile; w naszym kościele po Mszy świętej o g. 18.00 spotkanie organizacyjne rodziców dzieci z klas 3 przed     I Komuną świętą;
  • w piątek /15.09/ – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; po Mszy świętej wieczornej adoracja prowadzona przez wspólnotę Effata;
  • w sobotę /16.09/ – wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana, po Mszy św. o g. 18.00 pouczenie przed-chrzcielne dla rodziców i chrzestnych;
  • W przyszłą niedzielę z racji przeżywanego w tym tygodniu święta Podwyższenia Krzyża Świętego, o godz. 15.00 zostanie odprawiona przy kaplicy na Oblasku uroczysta Msza święta.
  • Także w przyszłą niedzielę odbędzie się XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się o g. 9.00 przy stacji „u Piłata”, następnie o g.11.30 przy ołtarzu polowym Mszy świętej w intencji rodzin będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Zagumnie oraz z ul. Polna za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. 1 Maja. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy św..