• Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • w poniedziałek /25.09/ - wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa
  • w środę /27.09/ – wspomnienie św. Wincentego á Paulo, kapłana Zbiórka pielgrzymów udających się do Fatimy i Santiago de Compostela o g. 10.30 na parkingu przed kościołem. Po zapakowaniu bagaży zostanie odprawiona Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki.
  • w czwartek /28.09/ - wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w piątek /29.09/ – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • w sobotę /30.09/ – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu odbędzie XIV Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
  • W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców – w czasie Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia różańców.
  • Także w przyszłą niedzielę 1 października zostaną odprawione dróżki Matki Bożej za zmarłych z modlitwą wypominków. Dróżki poprzedzi Msza święta o g. 6.00 w Klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej a następnie o g. 7.15 przy ołtarzu polowym rozpocznie się druga część modlitwy.
  • W minionym tygodniu odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas VI i VII rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania. Młodzież, której rodzice nie byli na spotkaniu prosimy o odbiór w zakrystii indeksów kandydata do bierzmowania.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Szkolnej i ul. Smereczyńskiego za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Ptasznica i ul. Sucha Góra. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.
  • Dzisiaj przed kościołem wolontariusze Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej działającej na rzecz Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej zbierają środki i fundusze na potrzeby chorych hospicyjnych i budowę hospicjum stacjonarnego.