• Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski obchodzony pod hasłem: „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • w poniedziałek /16.10/ - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; 45 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża
  • we wtorek /17.10/ - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
  • w środę /18.10/ - święto św. Łukasza, Ewangelisty,
  • w piątek /20.10/ - uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa, po Mszy świętej wieczornej adoracja prowadzona przez wspólnotę „Effatha”,
  • w niedzielę /22.10/ - uroczystość św. Jana Pawła II, papieża; po Mszy świętej o godzinie 18.00 nabożeństwo do św. Rity,
  • Rozpoczęliśmy przyjmowanie wypominków jednorazowych i rocznych. Ze stolików za ławkami można zabrać kartki do wypisania zmarłych. Wypominki jednorazowe składamy wraz z dobrowolną ofiarą do puszki w zakrystii. Wypominki roczne przyjmowane są przez księży w zakrystii po Mszy świętej - ofiara tak jak wcześniej w wysokości intencji mszalnej. Przy tej okazji prosimy o składanie w opisanych kopertach rocznej opłaty w wysokości 40 zł. od rodziny na wywóz śmieci oraz prace porządkowe na cmentarzu parafialnym.
  • Bóg zapłać mieszkańcom ul. Szkolnej z bloków 3, 4 i 5 za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Osiedle Zielona – domy od nr 1 do 25. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.