XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

 • Pomału kończą się październikowe nabożeństwa różańcowe. Bóg Zapłać za tak liczne uczestnictwo w tej modlitwie. Książeczki, do których dzieci zbierały naklejki i podpisy w indeksach dla młodzieży niech będą potwierdzeniem dobrze przeżytego czasu wspólnej modlitwy. W poniedziałek i wtorek po różańcu dzieci będą mogły uzupełnić brakujące naklejki.
 • W poniedziałek i wtorek możliwość spowiedzi świętej od g. 17.0) do 18.00. Prosimy nie czekając na I piątek o wcześniejsze skorzystanie z sakramentu pokuty aby móc ofiarować odpusty za zmarłych.
 • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
 • w środę /01.11/ – uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w naszym kościele przed południem w porządku niedzielnym. O godzinie 14.00 zgromadzimy się na cmentarzu parafialnym, aby uczestnicząc we Mszy świętej oraz procesji po cmentarzu modlić się w intencji naszych bliskich zmarłych. O godz. 19.00 Grupa Apostolska zaprasza na cmentarz na wspólny różaniec w intencji zmarłych.
 • w czwartek /02.11/ - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/ - Msze św. w naszym kościele o 6.45, 8.30 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej Godzina Święta a po niej krótkie spotkanie SH Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 i piątek od 16.30.
 • W piątek po rannej i wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie przed-chrzcielne dla rodziców i chrzestnych.
 • W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych z Komunią świętą. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 • W pierwszych dniach listopada można uzyskać odpusty za zmarłych:
 • - wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych; należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 • - wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze  w czyśćcu; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, a w inne dni roku – cząstkowy. Trzeba również wypełnić warunki zwykłe uzyskiwania odpustu zupełnego, którymi są: sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
 • Trwa przyjmowanie wypominków. Ze stolików za ławkami można zabrać kartki do wypisania zmarłych. Wypominki jednorazowe składamy wraz z dobrowolną ofiarą do puszki w zakrystii. Wypominki roczne przyjmowane są przez księży w zakrystii po Mszy świętej - ofiara tak jak wcześniej w wysokości intencji mszalnej. Przy tej okazji prosimy o składanie w opisanych kopertach rocznej opłaty w wysokości 40 zł. od rodziny na wywóz śmieci oraz prace na cmentarzu parafialnym.. W intencji zmarłych będziemy się modlić przez cały listopad przed Mszą Św. wieczorną odmawiając o g. 17.30 różaniec z czytaniem wypominków jednorazowych. Nowe wypominki roczne będą czytane od przyszłej niedzieli przed Mszą świętą o g. 8.30, 10.00 i 11.30.
 • 1 listopada na naszym cmentarzu, tradycyjnie odbędzie się kwesta na renowację starych, zniszczonych nagrobków. Dzięki zeszłorocznej ofiarności parafian i gości ukończono renowację kolejnego dziewiątego już nagrobka, której koszt wyniósł 11000 zł.. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 • Przypominamy, że na okres zimowy adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Zofii zostaje wstrzymana.
 • Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc listopad: „ Za wszystkich zmarłych w czyśćcu cierpiących”.
 • Bóg zapłać mieszkańcom z Osiedla Zielona – domy od nr 26 do końca za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. ul. Partyzantów – od pp. Gibas do    pp. Koźlak. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.
 • Stowarzyszenie Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Kolonia” dziękuje wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę poprzez udział w kiermaszu wsparli podopiecznych Stowarzyszenia z terenu Gminy Sułkowice. Zebrano kwotę 11800 zł.