I NIEDZIELA ADWENTU

 

 • Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i modlitewnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Do udziału w Roratach zachęcamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci pierwszokomunijne oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Roraty – Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o g. 18.00 a w soboty o g. 6.45. Dzieci, dla których przygotowane są plansze do zbierania adwentowych obrazków zachęcamy do przynoszenia na Roraty lampionów, które są znakiem adwentowego czuwania.
 • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
 • w poniedziałek /04.12/ - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
 • w środę /06.12/ - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
 • w czwartek /07.12/ - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
 • w piątek /08.12/ - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 6.45, 8.30 i 18.00. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej zostaną poświęcone medaliki.
 • Także w piątek o g. 19.00, zapraszamy do kościoła na Akatyst – piękną modlitwę starożytnymi hymnami ku czci Matki Bożej, którą po raz kolejny poprowadzi Chór „Apassionata”
 • W czwartek i piątek w salkach na plebanii spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w następującym porządku: w czwartek klasy szóste ze SP nr 1 o g. 16.00 a ze SP nr 2 o g. 17.00; w piątek klasy siódme ze SP nr 1 o g. 16.00 a ze SP nr 2 o g.17.00;
 • W sobotę po Mszy świętej wieczornej adoracja w intencji osób uzależnionych oraz ich rodzin.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 11.30 odbędzie się błogosławieństwo rodzin. Składka będzie przeznaczona na inwestycje parafialne. Bóg Zapłać za ofiary złożone w listopadzie – zebrano kwotę 12.400 zł.
 • Nasi ministranci i lektorzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego w trzech kategoriach wiekowych Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Halowej. Życzymy im dalszych sukcesów na kolejnym etapie rozgrywek.
 • W zakrystii są do nabycia świece rozprowadzane przez Caritas w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Partyzantów – od pp. Francuziak do pp. Motal za ofiarę i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Partyzantów od pp. Kuchtów (nr 266) do  pp. Frosztęgów (nr 85). Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.