• W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego misją jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek przed kościołem.
  • Roraty – Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie są odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o g. 18.00 a w soboty o g. 6.45.
  • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • we wtorek /12.12/ - o godzinie 20.00 parafialna grupa „Mężczyźni św. Józefa” zapraszają chętnych mężczyzn na wspólną adorację w kościele oraz spotkanie na plebanii
  • w środę /13.12/ - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • w czwartek /14.12/ – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;
  • w piątek /15.12/ - po Mszy świętej wieczornej adoracja prowadzona przez wspólnotę „Effatha”;
  • w sobotę /16.12/ - dzień adwentowej spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w godz. od 9.30 do 12.00 i od 15.00 do 17.30. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed świętami, ponieważ będziemy wtedy wyjeżdżać na spowiedź do okolicznych parafii. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla rodziców i chrzestnych na plebanii.
  • W przyszłą niedzielę oraz Wigilię schola dziecięca „Boże Nutki” będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
  • W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
  • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Partyzantów – od pp. Kuchtów do pp. Frosztęgów za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Partyzantów od pp. Kozików do pp. Ptak (nr 152). Sprzątanie w sobotę rano po Mszy świętej.