III NIEDZIELA ADWENTU – („Gaudete”)

• Trzecia niedziela Adwentu zachęca nas do radości, której źródłem jest świadomość, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę i pokój wszystkim narodom.
  • Dziś i w przyszłą niedzielę schola dziecięca „Boże Nutki” rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny.
  • Bóg Zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrano kwotę 3570 zł..
  • Rozpoczynamy ostatni tydzień adwentowego modlitewnego czuwania. Roraty odprawiamy jeszcze tylko do końca tygodnia: od poniedziałku do piątku o 18.00. a sobotę ostatnie roraty o 6.45. Dla tych dzieci, które dzielnie uczestniczą w tych nabożeństwach są już przygotowane nagrody.
  • Ze względu na wyjazdy księży na spowiedzi do okolicznych parafii, spowiedź w tym tygodniu będzie możliwa jedynie przed Mszą świętą.
  • W sobotę /23.12/ od godziny 8.00 przedświąteczna wizyta u chorych i starszych, których odwiedzamy co miesiąc w pierwsze soboty miesiąca. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać najpóźniej do piątku.
  • W przyszłą niedzielę /24.12/– Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte       w porządku niedzielnym – z tym, że nie będzie w tym dniu Mszy o g. 18.00.
  • Pan Organista zakończył w parafii roznoszenie opłatków. Złożone przy tej okazji ofiary są wyrazem wdzięczności za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej i częścią jego wynagrodzenia. Poświęcone opłatki, jak również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas można jeszcze nabyć w zakrystii.
  • Po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Plan wizyty będzie dostępny od przyszłej niedzieli na stoliku z tyłu kościoła oraz wywieszony na tablicy ogłoszeń a już dzisiaj jest zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii: parafiasulkowice.com
  • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Partyzantów – od pp. Kozików do pp. Ptak za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Partyzantów od pp. Malinów          (nr 152) do pp. Kaniów (nr 96). Sprzątanie w sobotę rano po Mszy świętej.