• Przeżywamy dziś czwartą niedzielę adwentu a zarazem Wigilię Bożego Narodzenia. Msze święte w porządku niedzielnym – z tym, że nie będzie Mszy świętej o g. 18.00. Pomimo niedzieli zachęcamy do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa oraz rodzinnego śpiewu kolęd.
  • Schola dziecięca „Boże Nutki” rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny. Poświęcone opłatki, jak również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas można jeszcze nabyć w zakrystii.
  • Pasterkę – uroczystą Mszę świętą sprawowaną w noc Bożego Narodzenia odprawimy o północy. Składka będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • Kalendarz liturgiczny:
  • W poniedziałek /25.12/– uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. w czasie Pasterki, mogą w tym dniu po raz drugi przystąpić do Komunii św. Składka w Boże Narodzenie jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  • We wtorek /26.12/ – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz 11.30. Wieczorem nie będzie Mszy świętej o g. 18.00. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszach świętych w zakrystii możliwość poświęcenia owsa.
  • W środę /27.12/ - święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Wino pobłogosławimy po Mszy św. o 6.45.
  • W czwartek /28.12/ - święto św. Młodzianków męczenników.
  • W przyszłą niedzielę 31.12/ - święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy świętej o g. 11.30 błogosławieństwo rodzin. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Nieszpory, Suplikacje oraz Te Deum. Po nabożeństwie zostanie odprawiona dziękczynna Msza święta za wszelkie łaski otrzymane w mijającym roku. Za odśpiewanie w tym dniu hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” w kościele lub kaplicy w podziękowaniu Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku można uzyskać odpust zupełny.
  • Składamy serdeczne podziękowanie p. Kościelnemu, pp. Kuchta oraz wszystkim, którzy pomagali przy przywiezieniu, ustawieniu, ubraniu choinek oraz budowaniu szopki i przygotowaniu wystroju kościoła na święta Bożego Narodzenia.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Partyzantów – od pp. Malina do pp. Kania za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Partyzantów – od pp.Moskal      (nr 190) do pp. Bochenek (nr 48). Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.
  • Od środy w naszej parafii rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie. Przeżywajmy je w duchu świątecznej radości i wspólnej modlitwy. Boże błogosławieństwo niech chroni nasze domy i umacnia rodziny na drodze chrześcijańskiego życia.
  • Podczas kolędy osobiście lub za pośrednictwem księdza będzie można panu Kościelnemu złożyć ofiarę jako podziękowanie za jego posługę w naszym kościele. Plan wizyty duszpasterskiej jest dostępny na stoliku z tyłu kościoła oraz zamieszczony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii: parafiasulkowice.com
  • W okresie kolędowym możliwość załatwienia spraw kancelaryjnych będzie w dni powszednie po rannej Mszy świętej.