V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024

• W tym tygodniu po Mszach świętych odmawiamy nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
  • We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Msze święte w naszym kościele o 6.45, 8.30 i 18.00.
  • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o g. 18.30. Prosimy o zabranie ze sobą indeksów praktyk religijnych.
  • W piątek 22 marca nabożeństwo ku czci św. Rity o g. 17.30.a po Mszy Św. odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Sukowic. Trasa tradycyjnie będzie przebiegała ul. Zagumnie i Na Oblasek. Już dziś dziękujemy druhom z OSP w Sułkowicach za przygotowanie stacji drogi krzyżowej i troskę o bezpieczeństwo uczestników modlitwy.
  • W sobotę 23 marca będziemy odwiedzać chorych i starszych z przedświąteczną posługą sakramentalną – z rejonu ks. Proboszcza i ks. Macieja od g. 8.00 a ks. Edwarda od g. 10.30.
  • W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. poświęcimy palmy. Przed Mszą św.        o g. 11.30 będzie uroczyste poświęcenie palm przed kościołem.
  • Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na organizowany w przyszłą niedzielę wyjazd do Myślenic na spektakl Misterium Męki Chrystusa. Zapisy wraz z wpłatą 20 zł. na wspólny transport przyjmujemy w zakrystii.
  • 28 marca w czasie Mszy Krzyżma w Sanktuarium św. Jan Pawła II będzie miało miejsce rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego w Archidiecezji Krakowskiej, którego zwieńczeniem 15 czerwca będzie beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza w Sanktuarium Bożęgo Miłosierdzia w Łagiewnikach. W te wydarzenia wpisuje się Peregrynacją Relikwii bł. Rodziny Ulmów na terenie naszej Archidiecezji Krakowskiej, która odbędzie się od 06.04. do 13.04.2024r.
  • Informujemy o planowanym w naszej parafii <Seminarium Wiary>, które jest formą 9-tygodniowych rekolekcji, przeznaczonych dla osób dorosłych i młodzieży licealnej. Rekolekcje rozpoczną się 8 kwietnia. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.
  • W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne „Caritas”.
  • W naszej parafii gości zespół artystyczny < Zbrucz >  z Tarnopola na Ukrainie, który po Mszy świętej będzie rozprowadzał płyty CD z muzyką zespołu zbierając ofiary na pomoc dla Ukrainy.
  • Także dzisiaj Wolontariusze z ZSZ i Ogólnokształcących w Sułkowicach organizują < Kiermasz ciast dla Justynki > chorującej na porażenie mózgowe, z którego dochód zostanie przeznaczony na jej kosztowną rehabilitację.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z Wolności, Gościbia oraz ul. Kapitana Stanaszka. za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. 11 Listopada – od pp. Piechota (nr 99) do pp. Jędrzejowskich (nr 139).. Sprzątanie w sobotę po Mszy świętej porannej.