1.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Plan dostępny jest w najnowszym numerze "Od Serca", w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej.

2.    Dziś, o 14.00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ na plebanii

3.    Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających na Litwę w czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii. Przypominamy również o wpłacie drugiej raty za pielgrzymkę dookoła Alp do końca marca.

4.    W tym tygodniu przypada I-a sobota miesiąca. Do chorych udamy się z Komunią św. w czasie rekolekcji (w poniedziałek 3 kwietnia od 8.30).

5.    W sobotę na Mszy św. wieczornej udzielimy sakramentu Chrztu św. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.

6.    W roku, w którym wspominamy 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie kontynuujemy spotkania Maryją przez nabożeństwo pierwszych sobót. Dlatego zapraszamy w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej na Adorację, różaniec i rozmyślanie.

7.    Przed kościołem do puszek zbierane są ofiary (jałmużna wielkopostna), które przekażemy na potrzeby szkoły św. Maksymiliana w Santo Domingo de Los Tsachilas w Ekwadorze. Więcej informacji o szkole i ojcu Leonie, który ją prowadzi w ostatnim numerze "Od Serca" i na naszej stronie internetowej.

8.    W czasie rekolekcji (po Mszach św.) zbierane będą zabawki, przybory szkolne i odzież z której ktoś już wyrósł a może podarować bardziej potrzebującym na wschodzie. Siostry prowadzące rekolekcje dla dzieci zawiozą te przedmioty do swoich placówek m.in. na Ukrainie. Szczegóły akcji na stronie internetowej.

9.    Już dziś zapraszamy na wyjątkowe nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
•    7 IV po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa ulicami miasta (nowa trasa)
•    14 IV o północy Extremalna Droga Krzyżowa do Kalwarii Zebrzydowskiej
Szczegóły wkrótce na stronie internetowej.

10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dostępny jest także nowy numer Małego Gościa dla dzieci.

11.    Kościół sprzątali parafianie – mieszkańcy z ul. Partyzantów od PP Żmuda do PP Moskal 460. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z ul. Partyzantów od PP Boczkajów 454 do PP Repeć 177. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.