1.    We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, przypominamy, że każdego katolika obowiązuje w tym dniu uczestnictwo we Mszy św. i powstrzymanie się od prac niekoniecznych pod karą grzechu ciężkiego. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego.

2.    Wieloletnią tradycją naszej parafii jest wspólne sierpniowe pielgrzymowanie po Dróżkach Kalwaryjskich. W roku 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie szczególnie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

3.    Decyzją ks. metropolity abp. Marka Jędraszewskiego Ks. Leszek od 26 sierpnia będzie pełnił posługę duszpasterską w parafii św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej. Msza św. dziękczynna za jego posługę będzie sprawowana w uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 VIII) o 11.30.

4.    W tym miesiącu Msza św. i Adoracja po niej, w intencji osób uzależnionych i ich rodzin, odbędzie się wyjątkowo nie w 3 ale w 4 sobotę tj. 26 sierpnia o godz. 18:00.

5.    Burmistrz Gminy Sułkowice oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Sułkowicach zapraszają na Mszę św. Dożynkową, która będzie sprawowana w naszym kościele 20 sierpnia o 11.30.

6.    Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert Orkiestr Dętych "Sułkowickie Granie" w dniu 27 sierpnia o 16.00 w amfiteatrze nad zalewem.

7.    SOK zaprasza także dzieci i młodzież na zajęcia w nowym roku szkolnym. Szczegóły.

8.    Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę i ofiary wspierają naszą wspólnotę. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na fundusz remontowy, czyli wykończeniowe prace przy kościołku św. Zofii. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będziemy gościć misjonarza z Boliwii.

9.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

10.    Kościół sprzątali mieszkańcy ul. Kowalskiej od od PP Łężniak 52 do końca. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Ślusarskiej i Wyzwolenia od PP Krupa 82 do PP Sroka 45. Sprzątanie w sobotę po porannej Mszy św.