• Młodzież klasy 7 i klas gimnazjalnych zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie przygotowujące ich do sakramentu bierzmowania. Jutro, w poniedziałek, będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży, dlatego zapraszamy uczniów na Mszę Świętą o godz. 18.00 i krótkie spotkanie.
  • Wrzesień to miesiąc, gdzie swoją działalność, po wakacyjnej przerwie, rozpoczynają parafialne grupy. Zachęcamy dzieci do udziału w Bożych Nutkach, (spotkania w soboty o 10.00); kandydatów na ministrantów,(spotkania w soboty o 16.00); młodzież zapraszamy na Grupę Apostolską (piątki po Mszy wieczornej) oraz dorosłym proponujemy udział w bardzo wielu grupach działających przy naszej parafii – Domowy Kościół, Straż Honorowa, Złota Róża, Żywy Różaniec, Krąg biblijny, Effatha, chór.
  • W kościółku św. Zofii trwa Nowenna do Ducha Świętego, zapraszamy na Adorację codziennie w godz. od 7.30 do 17.30.
  • W nawiązaniu do słów z Pierwszego Listu św. Jana: „Nie miłujmy słowem, lecz czynem" zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej zbiórce żywności pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada", która odbędzie się dnia 19 września w godzinach od 15:00 do 20:00 w sklepie „Biedronka". Zebrana żywność zostanie przekazana w formie paczek starszym, samotnym osobom w naszej parafii.
  • W niedzielę na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy uczestników tegorocznej pielgrzymki rowerowej. Po Mszy zapraszamy na spotkanie na plebanii.
  • W przyszłą niedzielę, w Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach odbędzie się II Piknik Integracyjny pt. „Babie Lato w siodle”. Organizatorzy zapraszają w godz. od 14.00 do 18.00. W programie zaplanowano gry i zabawy integracyjne, oprowadzki konne, przejażdżki konne. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
  • Jak co roku, w naszej miejscowości organizowana jest akcja „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy zachęcają, by chętni zgłaszali się do udziału w projekcie, poprzez bycie wolontariuszem lub zgłoszenie potrzebującej rodziny. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  • W zeszłą niedzielę, na prace przy kościele zebraliśmy wspólnie 10,487 zł. Bóg zapłać.
  • Na stoliku z prasą, dostępny jest Gość Niedzielny. Pamiętajmy, że jest to najbardziej poczytna gazeta w naszym kraju, dlatego zachęcamy gorąco do lektury. W tym numerze wiele ciekawych artykułów, m.in. o najnowszym wywiadzie papieża Franciszka, oraz formularz do złożenia podpisu pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj Aborcję”.
  • Kościół sprzątali parafianie – mieszkańcy ul. 11 Listopada z drugiej części. Wielkie Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Wąskiej. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.