• W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:30. W czwartek, w wigilię Dnia Nauczyciela na różaniec szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich pedagogów z naszej miejscowości, będziemy modlić się w ich intencji.
  • Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. W całej Polsce, także przed naszym kościołem zbierane są pieniądze na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  • Przypominamy, że w każdy poniedziałek o godz. 18:00 w salce parafialnej przy naszym kościele odbywają się spotkania Grupy Wsparcia Al-Anon, czyli grupy samopomocowej skupiającej rodziny i przyjaciół osób uzależnionych od alkoholu.
  • Duszpasterstwo trzeźwości, działające w naszej parafii organizuje wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę Duszpasterstwa Trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 21 października o godz. 8:30. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
  • Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz kolejny organizuje zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD. Zbiórka zostanie przeprowadzona 12 października. Zużyty sprzęt można będzie przynieść na parking przy kościele już w środę 10 X po południu, a najpóźniej w czwartek do godz. 13.00.
  • Organizujemy Pielgrzymkę na Bałkany. Chcemy odwiedzić takie kraje jak: Chorwacja (tutaj oczywiście planujemy pobyt w Medjugorje), następnie przejedziemy do Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Albanii, Macedonii i Serbii. Termin: od 11 czerwca do 21 czerwca 2018r. Koszt: 2490 zł. Informacje na plakacie przed kościołem i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę 500 zł.

• Pielgrzymów udających się z ks. Leszkiem do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 16 X po Mszy św. o 18.00 w salce na plebanii.
  • W niedzielę na Mszy św. o 10:00 udzielimy sakramentu chrztu św. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej.
  • Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w najnowszym numerze wiele ciekawych artykułów dla każdego.
  • W naszej parafii organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w lutym przyszłego roku. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt z księdzem Wojciechem. Z racji konieczności zarezerwowania biletów lotniczych w atrakcyjnych cenach, termin zgłoszeń upływa 30 listopada.
  • Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować na wypominki jednorazowe i roczne. Wzorem lat ubiegłych wypominki jednorazowe wyraźnie wypisane na kartce (gotowe kartki można wziąć ze stolika z tyłu kościoła; imiona i nazwiska zmarłych zapisujemy nie odmieniając w żaden sposób) składamy wraz z dobrowolną ofiarą do puszki w zakrystii. Wypominki roczne zapisywane są do zeszytów po każdej Mszy św. w zakrystii. Przypominamy, że za każdą zapisaną osobę na wypominki roczne składamy ofiarę nie mniejszą niż ofiara na Mszę św.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy przez pracę i ofiary wspierają naszą wspólnotę, dzisiejsza składka przeznaczona na prace remontowe przy kościele.
  • Kościół sprzątali parafianie – mieszkańcy ul. ul. 1000-lecia, Granica oraz Domu Nauczyciela. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Sportowej od Cepelii do PP Stokłosów 39. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.