1. Dzisiaj rozpoczynamy kurs przedmałżeński w naszej parafii. Spotkania będą się odbywały o 12:30 w każdą niedzielę przez kolejne cztery tygodnie w salce na plebanii. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 1. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa w naszej parafii. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o godz. 17:15. Msza św. wieczorna o 18:00, a po niej Droga krzyżowa dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:00, po nabożeństwie Msza św. wieczorna.
 1. Intencja dla Róż Różańcowych na marzec: Maryjo, ucz nas cierpienia z Chrystusem.
 1. Rodziców dzieci I-komunijnych zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie w czwartek o godz. 18.00. Spotkanie „trójek klasowych” jutro na plebanii.
 1. Przeżywając 100-lecie odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyzną zapraszamy na trzydniową pielgrzymkę z tej okazji. W dniach 28-30 kwietnia chcemy odwiedzić sanktuaria dwóch patronów Polski: Św. Stanisława ze Szczepanowa, Biskupa i Męczennika oraz św. Jana z Dukli. Poza tym będziemy modlić się w takich miejscach jak: Sandomierz (zwiedzanie miasta i rejs Wisłą), następnie udamy się do: Leżajska, Łańcuta i Przemyśla, oraz w ostatni dzień nawiedzimy: Kalwarię Pacławską, Miejsce Piastowe i Duklę. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej. Koszt: 380 zł. Zapisy w zakrystii, przy zapisie prosimy wpłacać całość kwoty. Serdecznie zachęcamy.
 1. 28 kwietnia w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej – pielęgniarki i działaczki społecznej. Kard. Karol Wojtyła mówił o niej, że była dla niego „ogromną pomocą i oparciem”. Więcej o Hannie Chrzanowskiej przeczytacie w gazecie „Chrystus i Ty” (z tyłu kościoła). Zachęcamy również gorąco do nabywania „Gościa Niedzielnego”.
 1. Odbył się kolejny etap konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Duch Święty i Jego dary”. Spośród szkół z całego sułkowickiego dekanatu do Krakowa zostały wysłane prace czterech naszych małych parafian: Antoni Jankowicz, Dominik Betlej, Jan Sroka i Kinga Pakosz. Gratulujemy! Na stronie internetowej można obejrzeć wszystkie prace.
 1. Polski Komitet Pomocy Społecznej ogłasza, że od 1 marca wznawia wydawanie żywności. Osoby zaineresowane proszone są o pobranie skierowań z Ośrodka Pomocy Społecznej w Sułkowicach.
 1. Przeżywany obecnie czas Wielkiego Postu, a z nim zachęta do jałmużny, która doskonale łączy się z akcją, podczas której w dniach 9 i 10 marca (piątek i sobota) wolontariusze Caritas będą już po raz czternasty uczestniczyć w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem: „Tak, pomagam!”. Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których przygotowane będą świąteczne paczki dla najuboższych rodzin z Sułkowic i pobliskich miejscowości, aby każdy mógł cieszyć się ze Zmartwychwstania Chrystusa. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.
 1. Burmistrz Gminy Sułkowice informuje, iż:
 • Nabór dzieci do przedszkoli samorządowych na rok szkolny 2018/2019 odbywać się będzie od 6 do 23 marca br.
 • Obowiązkowe zapisy dzieci 7-letnich (rocznik 2011) do klas I szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019 odbywać się będą również w dniach od 12 do 23 marca br.
 • Szczegółowe informacje u dyrektorów szkół i przedszkoli oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Sułkowicach.
 1. Dzisiaj po Mszy będzie możliwość wsparcia młodzieży wyjeżdżającej na ŚDM do Panamy. Jako cegiełkę będzie można kupić książkę w cenie 10 zł. Przyszłotygodniowa zbiórka przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii.
 1. Kościół sprzątali parafianie – mieszkańcy os. Zielona domki od nr 1 do 25. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z os. Zielona, z pozostałych numerów. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.
 1. Ogłoszenia dostępne są także w gablotce przed kościołem i na naszej stronie internetowej, gdzie znajdziecie relacje z ostatnich wydarzeń naszej parafii, m.in. zdjęcia z Rekolekcji w Ziemi Świętej.